<<<       srpen 2011       >>>

FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í

chat

Akce roku 2011
Náš diář

Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce!
letem srpencem

Blízká setkání jiného druhu na Požaze. Krásnopolští borci na výletě:-)       Pamatujete, jak začal letošní srpen? Já to vím náhodou naprosto přesně! Bylo pondělí a já si říkal, že před nastávající emcy je třeba zatraceně rychle (a zároveň opatrně) šlápnout na brzdu. Zcela čerstvě jsem se totiž s ostatními (díky, Pišto, za odvoz!) vrátil z Bystřičky na pomalu se vypouštějícím Vranově a s odstupem měsíce rád prohlašuji, že příště je pro mne mnohem snesitelnější kombinace pivotráva než tvrdýpivo. Do pracovního týdne jsem vstupoval se stejnými obavami, jako do celého měsíce. Bude snad celé léto i nadále pokračovat ve Vančurovském stylu? Nebo se konečně dočkáme i nějakého léta?

I ty dostaneš příště přes držku!       Dočkali jsme se. Byl jsem více než zarputilý a hodlal jsem pokořit metu, kterou jsem si na kole vytýčil ještě dříve než začátkem prázdnin zaznělo: "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným." Na Vranovskou Bystřičku jsem ještě došel pěšky, ale pak s vidinou, že mne na konci měsíce čeká pětidenní Trutnov, začal jsem jezdit jako zběsilý, abych závazek 6000.km splnil pět dní před termínem! To už zase pro změnu řádila v Amíkově Irena a abych z mediálních mrdek definitivně nezblbnul, vypnul jsem magickou skříňku dvě minuty po začátku Událostí. Učím se, že co řeknou mrdky mediální, je třeba dělit stem. Příslušnost k veřejnoprávnosti dnes nic již neřeší. Inflace je holt inflace:-)
Tanky vždy vše vyřeší nejlépe. Ostravská operace...       V Lybii nám chytají Kaddáfího a pořád se nějak nedaří, krize EU se prý dá přečkat úplně v pohodě převedením Řecka ze státu na akciovou společnost a Nejvyšší pokrytci Chemická Angela se Sarkozym si medí, jak to s námi myslí upřímně. Dávno zapomenutý Standa Gross musí pukat závistí nad svým dávným až příliš průhledným amatérismem. Život je hořký, budík:-)
Lubojaty? Ano, i s Lysou horou. Pohoda v Opičích horách:-)       A srpen u nás? Dobrý, velmi dobrý! Ba nejlepší, poáč Trutnov!!! Nejdelší, nejlepší, nejintenzivnější. Pohoda se (zcela vyjímečně) může jít schovat, poáč nápad nasadit Iggyho už ve čtvrtek může dostat jedině Věchet. Vivat Geronimo! ... Tuším, že i nouze naučí Martina housti a napříště se domluví s majiteli okolních (nikoli obecních, tudíž prodaných) luk a i příště se sejdem na Bojišti. Ke vzteku radních, k radosti okolních podnikavých lidí (jó, krize je krize) a samozřejmě naši. Génia Lockyho není důvod kamkoli přenášet!
A to je ráno!       Co ještě srpen? Třeba plán na narozky. Máme kamaráda, jenž naplánoval své narozky právě v den D. Pak se mu to nehodilo, poáč slavil s pracovními ve stejný den a navíc přišly do toho Kolosy. Tak se vše přeložilo na poslední (právě minulý) víkend. To jsem včas pro změnu zrušil já, poáč ecmy. Byl jsem za největší kurvu, ale zvykám si. Život je hořký (pokolikáté už...). Nakonec by na naplánovanou oslavu nemohl ani Skoumal, poáč Monte Negro. Co z toho vyplývá? Že by Kufberek měl příště nastavit jedno datum a dál už nemanipulovat. Budík!
Tajemný les a po chvíli i hrad F-M:-)       Srpen? No jasně, paráda! Trutnov tady už proběhl, tak snad už jenom dodám, že jsem si kromě kola i zastřílel a články s fotkama si nechám až na zimu. Fotky ještě stačím zpracovávat, ale je málo sil na příslušný komentář, poáč hlava už jasně visí jinde. V Amíkově!
Pro ségru a Zippa. Porúúúúbáááá!!!!       Totiž. Stalo se mi o posledním víkendu, kdy Pražáci už měli šestnáct nad nulou a my tady na Dálném východě stále svou demoverzi krematoria, že jsem neměl peníze a chtěl platit kartou. Fíja, dneska problém, poáč v Kozlovicích nejde internet, takže smůla. Jasan, nakonec jsem drobňáky vyškrábal, ale ještě předtím se mne šenkýřka v pivovaru ptala, zda přijdu zítra. Nelhal jsem a přiznal Amíkov. Takže za měsíc? Rozšířily se ji zorničky a začali jsme vykládat. Mám rád tohle spiknutí lidí, kteří, (kua!) ví! V pondělí s manželem měla vylítnout, tak snad Irena nedělala krávu a vše vyšlo. Přeji to každému, poáč je vážně třeba, aby každý poznal, že existuje společnost, kde vše funguje. Ona šenkýřka s manželem letěla do NY už po patnácté. Jsem obyčejný břídil!

110830
See you later!
Medvěd:-)


další srpencové fotky
V Poodří od rána do večera. Mlha v půlce prázdnin? I toto!
Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Poodří při parádním západu slunce. Lubojaty? Ano, i s Lysou! Poodří při parádním západu slunce.
Skoro hrad nad Frýdkem:-)
Tajemný les a po chvíli i hrad F-M:-) Tajemný les a po chvíli i hrad F-M:-) Tajemný les a po chvíli i hrad F-M:-)
Cestou z Krmelína na Starou Bělou...
Cestou mezi Svinovem a Polankou... Cestou mezi Svinovem a Polankou... Cestou mezi Svinovem a Polankou... Cestou mezi Svinovem a Polankou... Cestou mezi Svinovem a Polankou...
lázně v Klimkovicích
Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce!
Po dešti za Polankou. Celý den jakoby podle dědy Komárka a večer se nám nakonec vybarvil:-)
Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce! Ráno na lázních a pak luxusní západ slunce!
V Opičích horách za Kyjovicemi a kdesi v Těškovivích:-)
Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory. Skoro podzimní Opičí hory.
Tak nám konečně otevřeli zbývající část cyklostezky mezi Starou Vsí nad Ondřejnicí a Brušperkem. Zatímco první jmenovaná obec byla po předcházející dva roky pro cyklisty naprosto nepoužitelná, poáč úpravami koryta řeky Ondřejnice rozkopaná, nyní už je vše na svém místě. A Brušperk? Ten stojí mezi křížkem (kousek od dolu Staříč) a kapličkou (na kopci směrem na trnávku). Od jednoho k druhé se dá dostat pohodlně na kole a byť se cesta stále kroutí, stoupá a padá, odměnou jsou každému nečekané výhledy na okolí. Ostravsko i Beskydy. To bylo také důvodem, proč jsem se ke kapličce vydal chvíli před odjezdem do Amíkova. Poprvé bylo mnohem chladněji, když kotouč slunce zalezl za obzor. Vzduch nebyl nejčistší, i tak se příroda parádně předvedla!
Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku.
Kateřinice
Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku.
Štramberk
Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku. Konec prázdnin v Lašsku.
O kousek výš jsem psal o křížku a kapličce nad Brušperkem. O dva dny později jsem se na místo činu ještě jednou vrátil:-)
Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka. Okolí Brušperka.
Vyhlídka mezi Velkou Polomí a Krásným Polem
Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-) Opičí hory. Jak jinak:-)
1.9.2011
Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec