<<<       OAMF Trutnov 87-11       >>>

FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í

chat

Akce roku 2011
Náš diář

Program
Obálka letošního samizdatu... Takhle vypadal čtvrtek. Dobrý, ne? Program na hlavním pódiu. Chceme mě? Na ostatních scénách bylo také výtečně! Mapa areálu na Bojišti. OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-)
OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-)

v noci ze středy 17. srpna na pondělí 22. srpna


Nááá, nááá, na, na, na, nááá, na, na, na, nááá, na, nááá, náááááááá....:-))))       Je sobota týden po Trutnově. Co jsme asi dělali před týdnem touhle doubou? Zřejmě jsme rozpáleným městem jen co noha nohu mine popocházeli směrem ke Kopeckým. Ano, hospoda U Kopeckých (mimojiné i penzion) se pro nás stala již před několika roky další neoficiální stagí OAMF. Vlastně i backstagí, protože právě tady jsme vždy chodívávali nechat spočinout svým tělům, najíst se, spáchat hygienu a především vychutnávat zcela nezaměnitelnou a stálou atmosféru. Směs předstírané nekompromisní drzosti s vynikajícím servisem a příjemně jiskřícím vztahem zákazník-obsluha. To je jen začátek mého vzpomínání, protože Trutnov 87-11 byl nejen nejdelším (pro nás) v dějinách, ale také nejlepším. A přirozeně (jak už je dobrou tradicí již několik let:-) i posledním...

Marťas měl hned dvojí vlasy. Denní a noční. Tady je naprosto dokonalý:-)))       Vždyť už jen můj středeční příjezd se vydařil na výbornou. Jednak parádně sedl na minutu přesně přestup v Pardubicích z pendolina na mé kolo (jasan, pokus o vtip:-), aby i následný přestup o čtyřicet kilometrů dále v Chlumci (respektive BOPAKu) z kola do nového Marťasova přibližovadla (dal mi jen pár minut jsa natěšen vstřebávání festivalových zážitků), které kdesi po čtvrté hodině nabralo zcela správný směr na Dvůr Králové nad Labem, odkud jsme se zařadili do kolony, která drtila naši nedočkavost svou rychlostí stejně tak, jako tlumiče auta řádně česky "vytuněná" vozovka pod námi.
      Těžko popsat pocity člověku, který nikdy nepřijížděl k Trutnovu od Bojiště. Příjemné šimrání kdesi u duše mám snad jen tady a u Washingtonova mostu, z něhož odbočím doleva a dálnicí kolem Hudsonu mířím na Dolní Manhattan. A pak ještě většinou tehdy, když mne čeká setkání s přáteli. Takže tady na Bojišti se vše vlastně zdvojnásobí. Jsme na místě! Marťas "ladí" místo k zaparkování a já pivo. Obvyklý Dudák u pumpy ještě nestačil přijet, zato garáž, kterou jsme si zvykli obvykle jen obchcávat, se letos proměnila v Osviežovňu, jejíž zázemí jsme si rázem přivykli využívat. U prvního Krákory jsme postavili stan a zajali kolem něj další plac k budoucím přístěnkům. Bylo celkem třeba, poáč (ve středu!!!) se pomalu ale jistě louka k pumpě přilehlá začala nezadržitelně zaplňovat.
      Za pár hodin jsme se ještě stihli nechat oobojkovat (papírově bíle a látkově žlutočerně), urazit pár pivisek a z povzdálí "naší" garáže poslechnout znovuvzkříšenou Hlavsovu Půlnoc. Vlastně velmi solidní start do fesťáku, jehož atmosféra u nás rozhodně nemá konkurenci...

*****
Lavičky u naší lampy. Poznáváte?

      Netuším proč, ale z celého Trutnova si souvisle pamatuji pouze první den. A to ještě jen do setmění. Pak už zůstávají (řečeno s cimrmanovským klasikem) jen výjevy. Koneckonců by možná byla nuda popisovat Trutnov od konce do začátku. Vždyť necelý týden uvažuji, jak nejlépe popsat celý fesťák. Zkusím použít ověřenou abecedu:-)

Zasloužilý odpočinek u Kopeckých na zahrádce... A jako Atmosféra:
      ... je jednoznačně tím hlavním, za čím tady jezdíme. Opakovat stále dokola fakt, že zde můžeme s klidem zapomenout na jinde dorývající komerci, je zbytečným nošením dříví do lesa. Lidé jsou tady k sobě stále neuvěřitelně slušní a ohleduplní, ochranka vlídná, leč důsledná, zásobování vším možným fantastické a mezilidská tolerance na podstatně vyšší než parlamentní úrovni. Ale něco málo se přece jen začíná měnit. Především Bakala vstoupil do Trutnova jako druhý sponzor (prvním je už léta Gambrinus) a chce se mi věřit, že jeho úmysly jsou čisté. Co se však přece jen mění, je skladba lidí. S příchodem bulváru (Kryštof...) zřejmě přichází i generace, která zatím obcházela Trutnov obloukem. Ve větším množství než obvykle se lidé bavili o vykradených stanech a celkem zděšen jsem byl poslední noc na pondělí z chování některých kolemchlastajících. Chvilkama jsem měl vážně i strach a to nebývalo. Za to však nemůže fesťák, ale lidi.

Ve středu odpoledne se teprve všechno připravuje... B jako Bojiště:
      ... a nekonečná soup-opera na téma "Poslední Trutnov." O Martinu Věchetovi později u Géčka. Teď spíše o místě samotném. Je fakt, že přenést fesťák z dokonalého amfíku kdekoli jinam bude v budoucnu obrovský problém. Bojiště je bohužel vázáno na vedlejší louku, kde pravidelně vzniká stanové městečko. Letos jsme poprvé pronikli hlouběji pod Bojiště směrem k Dolcům a s údivem jsme zjistili, že horní louka není rozhodně jediná, byť oficiální! Roky spíme na nedaleké pumpě, ale louky pod domy ještě o kousek níže mohou s klidem jako stanové městečko posloužit také. Podle všeho k žádným problémům nedocházelo. Naopak mi letos přišlo, že vstřícnost lidí kolem (domorodců) po letech (dejme tomu) tolerance, přešlo ve zdravý pokus o podnikání a přínos služeb. Po tomhle Trutnově doufám, že Martin Věchet opustí myšlenku Volanova a pokusí se zůstat s festivalem tam, kde je. Na Bojišti.

Uja Braňa zachyceného nemáme. Nicméně i my máme rozprávkára mezi sebou! C jako Čtení pohádek a rozprávky uja Braňa na dobrú noc:
      Karpatské chrbáty mám rád z celé party, co spolu mluvíme, snad jen já. Odehrály svůj set na druhé stagi a já obdivoval uja Braňa především za jeho odvahu sednout si dříve či později po půlnoci do křesla na hlavní stagi a začít vykládat pohádky na dobrou noc všem těm řádně vykaleným máničkám a jiným existencím. Možná ještě více jej obdivuji za schopnost, udržet s nimi stále kontakt a dále a dále je provokovat svými vlídnými a inteligentním slovy k dalším a dalším výlevům. Poklona ujo Braňo, tož pome!

¨The Dhoul Foundation... D jako The Dhol Foundation
      Bubeníci, kteří nás tady chodívávají rozbušit poměrně často a vždy je shlédnutí jejich produkce zážitkem, který se nezapomíná. Letos nám rozbubnovali sobotně-nedělní půlnoc, aby nás v zápětí efektním způsobem dorazila jiná banda: Sto zvířat. Inu, noci bývávají na Trutnově velmi krátké...:-)

E jako E!E
      ... Éčka letos nepřijela... Kecám! Byli, jenže po nedělní rozcvičce zněli poněkud nepatrně:-) Navíc jsme tou dobou již opatrně popocházeli ke Kopeckým, kde za pár chvil začínal náš další program. Velmi pravidelný program...

Druhá stage a Hudba Praha! F jako Festival:
      Neboli přehlídka. V našem případě přehlídka hudby a zážitků. Upřímně říkám, že neexistuje žádný jiný festival, který by byl tak nevázaný, pohodový, plný experimentů i stálic, které by jinak velmi chyběli. Festival který je plný různých předem netušených zážitků. Přidejte neutuchající dobrou náladu a máte před sebou prostě je ten nejlepší festival na světě!

Martin s Geronimem osobně:-) G jako Geronimo:
      ... neboli Martin Věchet. Hlavní a dlouholetý "pachatel" festivalu. Originální samorost, který je evidentně na válečné stezce s bílými tvářemi ve vedení města. Má na svůj vzdor rozhodně právo a dokonce asi tuším, že buzerace estébáků člověka musí jednoduše posunout někam jinam. Respektuji jej a vždy budu bojovat za to, aby své názory mohl posílat do světa, byť s nimi někdy nesouhlasím.
      S Martinem jsme se potkali s Marťasem v hluboké noci. Měli jsme nalito v hlavě všichni tři, přesto jsem se slušně chtěl zeptat na pár věcí: "Proč máme dva obojky?" Odpověď mne docela šokovala: "Protože podvádíte. Papírový bílý nejde sundat jen tak." Aha, takže my už si nevěříme? Docela šok, že je ochoten pro pár podfuckářů házet do pytle všechny. Škoda. Barvu černo-žlutého obojku prý vybraly jeho děti. Proč něvěřit? Tím padla naše úvaha nad příměrem o fesťáckém funuse. Když jsem se Martina slušně zeptal, proč nás tedy všechny háže do jednoho pytle se zloději, neodpověděl a utekl. Druhý den jsem jej potkal u tojtojek, jak zachraňuje planetu a sbírá odpadky kolem. Na hlavního organizátora slušný. Samorost:-)

Hudba Praha na druhé stagi. H jako Hudba Praha:
... se nechala dobrovolně nasadit na druhou stage proti Krajčovi. A tak zatímco si šel Zipp užívat nadržených kundiček pod pódiem, my ostatní jsme si šli poslechnout kvalitní Hudbu Praha. Matadoři české scény nic nepodcenili a jestliže na hlavní stagi zřejmě létaly vzduchem kalhotky, tady dvě řízné zpěvačky svými vnadami jasně ukázaly, že jsme tady správně. Sakra, nechtěl jsem spíš psát o hudbě? Ale jo, jednu přidám: Cestou pro Plzničku jsem se zastavil na cestě hned vedle hlavní stage a pozoroval dění na pódiu. Představte si, že ten kokot Krajčo si na všechno, co neuzpívá (takže vše vejš:-) pozval maníka, který to za něj odbékal. Škoda, že tohle asi neviděly holčičky před pódiem. I když je jim to možná úplně šumák. A sakra, kde je zase ta hudba???:-)

Tohle sice není chlorovaná voda, ale petingové hřiště by mělo také vypadat jinak, nemyslíte? CH jako CHlorovaná voda:
      "Píča, píča, píča, chlorovaná voda!" Další podrobnosti byly účastníky cenzurovány, poáč se to nehodí. Ostatně, jenom oni ví, o co přesně šlo:-)

To jsme my - diváci! I jako Iggy Popp a The Stooges:
      Geronimo nám šoupl hlavní hvězdu hned na čtvrtek a způsobil brzké hemžení brzy před víkendem. Okolí naší pumpy bylo již beznadějně obsypáno stany a my jsme tedy byli zvědavi, cože nám Iggy na konci své kariéry předvede. Dle slov jednoho chytrolína, který se nás chytil, šlo o nejlepší z pěti dosažitelných koncertů, který Iggy odehrál. Není důvod mu nevěřit. Já jej viděl poprvé a že bych si z něj sedl na zadek? To tedy rozhodně ne. Prostě standardní rachot z pódia, byť je třeba se obdivovat Iggyho vitalitě. Předskokan? Podržte se! Skromný chlápek s kytarou: Jiří Schmitzer. A pak, že to nejde!!! Nebojte, Prdel nebyla a Jirka to říkal od začátku. Miluju Trutnov:-)

JAŘi? Nuda:-))) J jako JAŘI:
      Troštičku jsem se zestárlých chlapíků s břitkým Vrtulníkem na začátku koncertu bál, ale s tím, jak se blížil závěr koncertu, šel i jejich tah na bránu zatraceně dopředu. Škoda jen, že Bártu nechali zvukově kdesi vzadu. Zasloužil si být blíž publiku. Parádní pařba na závěr festivalu a zcela zasloužená bronzová příčka. Zážitek nechat se koupat hudbou Romana Holého hned třikrát za víkend. Že počítám špatně? Ale kdepak! Ve čtvrtek nám to osolil Neruda a Ruppert se vyřádil nejen hlasově, ale i svými (ú)lety po kontrukcích pódia!

Hospoda U Kopeckých. Neoficiální scéna a naše luxusní zázemí! K jako Kopečtí:
      Nečekejte divadelní společnost, byť o cirkus v nárožní budově v Polské ulici jde vždy. Vzhledem k počasí jsme nepohrdli zahrádkou, kam za námi Radim Tatar lítal s ochotou i mezi kapkami deště (toť snad dostatečné satisfakce pro Zippa, poáč jestli čekal K jako Kryštof, tak sraček se tady fakt nedočká:-)). Neoficiální stage, kde právě Zipp několikrát vystupoval s Tesilovou verbeží a po nezbytném odsunu nezletilých k pobavení nejen našeho stolu i Tomáš Matonoha zavítal se svým Otevřeným dopisem KSČM, který působil až destruktivně na naše bránice, je prostě zázemí, jak má bejt! Tady také chodíme pořádně, chutně a levně pojíst. Tady si chodíme odložit. A tady se chodíme bavit s obsluhou, protože vězte, že nikde jinde se tak dobře nepobavíte! Však tomu závěrečné nelíčené loučení zcela odpovídalo prožitým čtyřem dnům:-)

To jsme my!!! L jako Lidé!
      Uďa, Kauel, Uboš... Ale hlavně Lenka Delegace, Mavlína Pikulášková (ta premiérově!), Charlie a Marťas (duo Bopak:-), Zipp, oba bratři Jeldové, Konvi, Pan Roman s Péťou (tak trochu separé...) a snad i Medvěd jsou lidé, kteří způsobují blízká setkání jiného druhu v mimořádně inspirativním prostředí. Do standardní skvadry nám chyběl Sir s Vendym a taky Fünf, se kterým jsme se spojili alespoň teleportem, poáč si kdesi na východě "užívá" Vymrdán. Co to? Mnou při trávě vymyšlené synonymum pro ramadán... Díky všem!

M jako Monkey Business
OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme!       ... koncert snů? Zcela určitě! Jen těžko byste hledali lepší místo na tak skvělý zvuk! Kapela šlapala naplno a jejich koncertní aranžmá je jednoduše nepřekonatelné. Dohrávka Piece of my life mi přišlo, že všichni slyšeli poprvé a doslova všichni si ustříkli, když už téměř do ticha Roman Holý zabořil své prsty do kláves. Koupat se v hudbě? Ano, tohle byla pořádná vana!

N jako Návštěvníci:
      Bylo nás méně než obvykle a festivalu to prospělo. Žádné ucpávky a i při vrcholných produkcích se dalo v amfíkun "dýchat." Žlutá lampa coby naše potkávadlo byla téměř vždy k dispozici a téměř žádné fronty přispěly k všeobecné pohodě...

Organizace? To je fór, ne?! O jako Organizace:
      ... každý si tady dělejte, co chcete, jen respektujte ostatní! Tohle tady platilo vždy a nedivím se, že i Geronimo si fesťák chce užít plnými doušky. Ostatně byl to právě on, kdo organizaci pojal jako předpřipravené setkání a tím i mne naučil, že starosti s organizací by měly skončit v okamžiku zahájení akce. Dále děj se vůle boží a je pravda, že blízká setkání jiného druhu tady fungují parádně!

P jako program:-) P jako Program:
      Když se mrknete na recenzi letošních Kolosů v Ostravě zjistíte, že jsem se nezmiňoval o festivalu zrovna v nejlepším. Trutnov je úplně jiná liga a s "výpadky" v programu jednoduše počítáme, poáč jak by k tomu přišla neoficiální stage U Kopeckých? Geronimo ignoruje obvyklé zvyky, kašle na kšeft a proto vzniká davové šílenství před víkendem. Stačí, když mrknete na čtvrteční program u bude vám jasno, že hlavní hvězda nemusí vycházet na pódium až s nedělním soumrakem. Letos se čtvrtek povedl na maximu a jen díky přece jen menší (podle mne naprosto ideální) návštěvnosti jsme se kolem hlavní stage neprodírali, i když do nás hudbu hustil zrovna Iggy. Trutnov jde vždy vlastní cestou:-)

Boron! R jako nedělní rozcvička
      ... ze které sice Fünf nebývává nikdy nadšen, ale k Trutnovu patří stejně jako plechoví bubeníci v umývárně. Ano, mluvím o Boronu. Začátek kázání jsme nestihli, takže obvyklé klubající spacáky již ležely bez svých majitelů, kteří zřejmě mezitím pařili už dole u beden. Boron si letos přivezl maskota, jenž nás drtil svými plánovanými pády na kolena. S představou, že takhle padne do pole nesýpal jenom Charlie. Kecy Boronského frontmana stojí vždy za poslech a kolikrát jsou v kontrastu s následným rachotem. Ale přijít o Boron? To teda ne!

T jako tráva, Z jako Zipp. Podoba s hlavním sponzorem je až drsná, nemyslíte? T jako tráva:
      ... i letos se našla partička (tuším z jižní Moravy?) jenž nás obohatila nevšedním zážitkem. Nabídnutý špek měl rychlý nástup a na příjemně vysmáté vlnce mne držel velmi dlouho! Opět zboží, jaké jsem snad ještě nikdy neochutnal. A úplně jsem se zapomněl zeptat Lenky Delegace, jakže si to premiérově ulítla?

Zcela jasný vzkaz nám všem:-) Samizdat:
      ... letos kolem něj bylo hodně veselo. Ač nás Delegace úkolovala (jsa odskočená do páteční práce), sehnat jej nebyla vůbec žádná legrace. Vlastně šlo o druhou nejčastější otázku, která padala na hlavní bráně hned po letošním "dvojobojku." A tak jsme zažili něco, co už tady dvacet let nebylo. Samizdat s programem se stal nedostatkovým zbožím a ve velkém se množil program opisováním! Vážně legrace a sounáležitost s ostatními. Jen jsme absolutně netušili, do kterého uzenářství se pro tak nedostatkové výtisky chodilo? Že by k Džezbábě? :-)

Program respektive samizdat byl letos nedostatkovým zbožím! T jako Tata bojs
      Dlouze jsem přemýšlel, kterou kapelu poslat na vrchol pomyslnéhoé žebříčku hudebního zažití. Pořád se mi na bednu cpali Monkey Business a právě Tata Bojs. Nakonec jsem tam musel dát kluky z Hanspaulky, protože neuvěřitelným "předbonusem" byla jejich zvuková zkouška. Už tam bylo vidět, že kluky to baví a mají setsakra našlápnuto. Navíc bylo na zvukovce ke slyšení i to, co vůbec v rámci koncertu nezaznělo! Spojte vše s dokonalým zvukem, stále třeštícím Mardošou, plným publikem a mají vyhráno. Kluci, byli jste Jedničky!

Kua, tak si mně umyj, miláčku! U jako Umývárna:
      ... nebo taky zázemí amatérských bubeníků. Jedna z neoficiálních stagí na Trutnově hned za tou druhou oficiální. I letos se bubnovalo, byť firma Tojtoj se rozhodla snížit svým neuváženým rozhodnutím počet družstev na jedno a půl z původních tří. Myslím si, že nakonec sami pochopili, že jakési podivné plastové žlaby nikdy nemohou nahradit svou kvalitou a výdrží klasické žlaby nerezové. O zvuku nemluvě...:-)

Vítězové? No jistě! V jako Vítězové!
      Těmi jsme naprosto všichni, kteří si dokáží užít svátek končícího léta. Je úplně jedno, jestli zrovna stojíte pod slunečníkem (v tu chvíli deštníkem) nad petingovým hřštěm U Kopeckých, jež se postupně mění pod kroupami spíš v rybník nebo jste v areálu u hlavní stage a čekáte na překvapení skryté pod heslem Kostička, z něhož se vyklube opakované vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu. Zvítězíte i když pomáháte právě dorazživší jihomoravské karavanové výpravě, nad jejímiž pokusy o ukotvení karavanu se nejdříve usmíváte. Jako vítězové jsme nakonec za pomoc dostali pravý šampus! Vítězové jsme vždy, když Zipp recituje Tesilovou verbež, či jen posloucháme Otevřený dopis KSČM. Vítězové jsme vždy, když dorazíme ke Kopeckým a pořádně se nadlábnem. A vítězové jsme i tehdy, když celou tu pětidenní kalbu vydržíme:-)

Příprava na přípravu! W jako Woodstock!
      Co říci? Setkání s organizátory není zase až tak velký problém. Koneckonců s Gibonem na sebe u koryt máme obvykle štěstí. Atmosféra volnosti pohybu, nálad, světonázorů a vzájemná ohleduplnost... Kua, už se zase opakuju:-)

Jelda se učil fotit:-) X jako Xavier Baumaxa
      Vystoupil v pubu těsně před půlnocí z pátku na sobotu. Zážitek? Urkitě! S Delegací jsme byli snad nejstarší (s Xavim) v Pubu a omladina jej celkem kritizovala, že už to prej není ono, že prej moc chlastá. Já bych naopak jeho vystoupení dal jasně do čela všech tří, které jsem kdy viděl. Když místo přídavku nasadil masku a začal recitovat Opičana Havla, čekal jsem, zda začnou lítat kelímky. Zaraženost publika byla cítit, ale ustál to bez ztráty kytičky. Delegace tady potkala svého spolujezdce, kterému z Hradce do trutnova pomohla. Inu, blízká setkání...

OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) Y jako Ypsilon???
      Že si neporadím? Že budu bezradně tápat? Kdepak! Ypsilonka, to je přece Eben a taky Schmitzer. Prdel nebyla a ani nemohla, poáč tu sám Jirka nedá, ale jinak jeho vystoupení bylo z nejlepších, coé jsem zažil!

Přečkáme bouři nebo přijde povodeň? Z jako Záviš!
      Letos dokonce hned dvakrát! Oproti loňskému krutému vystoupení na hlavní stagi ve tři ráno byl letos Milan Smrčka jak v pátek o půl šesté večer na druhé scéně, tak v neděli před čtvrtou odpolední v pubu ve formě. Když si vezmu, že Pája Šatková zažila fesťák poprvé a začala hned Závišem, musel jsem sledovat, jak se tváří, když se Pub otřásá refrénem: "Anděló, ty ...!!!" Zvládla to s grácií. Jsem rád, že některé věci se v čase pranic nemění:-)

Lálo, ty nám ale letos záříš!       Vida, jsme na konci. Konec přichází na Trutnově obvykle v neděli nebo v pondělí. Snad oblblí neustálým pohřbíváním Bojiště vyrazily Laštovky v pondělí hned po ránu na pohřeb svému strýci. Musím se ještě poptat, jak ostatním smutečním hostům voněli:-) Já dostal spásný nápad, když jsem se cestou z BOPAKu zastavil na pískáči u Pamětníku. Trvalo to sice chvíli, ale nakonec se mi pětidenní tradiční trutnovská červená hlinku podařilo s úspěchem z nohou sundat. Že jsem svému okolí nevoněl ještě ve středu, mi bylo snad úplně jasné, ale kdesi u srdce jsem si zapsal, že mám za sebou zřejmě jeden z nejlepších Trutnovů. Ne-li nejlepší!

110828 Díky všem za společnost!
Medvěd:-)


Byli jste snad jinde než já??? Čekám vaše názory. Díky!

Zbytek fotek tak, jak vznikaly v čase...
OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme! OAMF Trutnov - středa 17. srpna - začínáme!
*****
OAMF 87-11 - den druhý - čtvrtek! OAMF 87-11 - den druhý - čtvrtek! OAMF 87-11 - den druhý - čtvrtek!
*****
OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-) OAMF Trutnov - pátek od půlnoci k půlnoci:-)
*****
OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-) OAMF Trutnov 87-11 - pohodová sobota:-)
*****
OAMF 87-11 Trutnov - neděle, fíha! OAMF 87-11 Trutnov - neděle, fíha! OAMF 87-11 Trutnov - neděle, fíha! OAMF 87-11 Trutnov - neděle, fíha! OAMF 87-11 Trutnov - neděle, fíha!


Poslední aktualizace: