<<<       březen 2011       >>>

FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í

chat

Akce roku 2011
Náš diář

letem březnem

Západ slunce na hrázi rybníka Bezruče v Jistebníku.       Neuběhl ještě ani týden od vydání březnových Thájmsů. Ba co dím, neuběhla první polovina měsíce března (a to jsem si říkal, že by Thájmsy mohly chvíli vydržet...:-) a musel jsem připsat do aktuálních Thájmsů novou hlavičku. Ne, že by došlo k nějaké mimořádně povedené taškařici mezi námi lidmi, kteří spolu mluvíme, ale jednoduše jsem neunesl chování ministra financí potažmo našich zatraceně zbytečně placených poddaných vůbec. Ale na druhou stranu nejen o politice byl březen 2011, byť ani Kaddáfí na letošní měsíc knihy asi nebude rád vzpomínat. Já jo, první tisícovku na kole jsem nezaznamenal už drahnou dobu! Kde jsem k ní přišel?

Takhle se ve smogu dusila Olomouc ještě v únoru. Já se dusil politikou až v březnu:-)       V březnu hnedle začátkem vyšly nové Thájmsy. Sesbíral jsem dostatek materiálu, pracovní Olomouc byla vysoce inspirativní a jak říkal Vendelín: "Tolik medvědovy sebereflexe tady snad ještě nebylo!" Snad měl pravdu:-) Nečekaný zážitek mi však přinesla Olomouc ještě i v březnu, kdy jsem byl povolán (coby nejlepší z vrhu:-))) a jal se školit Řeky. Přátelé, věřte nebo ne, ale kruté vtípky z internetu o jejich přirozené lenosti a drzosti byly pro mne hořkou skutečností. To se bude Angela se Sarkozym teprve za pár let pořádně divit, jak je možné, že Řecko opět lhalo a znovu si ty své "notičky" poladilo tak, aby vypadalo podstatně lépe. Inu, oba netuší, že za podlézáním a sliby bují elegantní zákeřnost. To známe asi dobře jenom tady po Řípem. Euro? Děkuji, nechci! Netoužím být v klubu s něčím tak příšerným, jako je Řecko. Když mne o týden později po drobných pivních provokačkách krutě vyfuckoval Zipp, mohl zato opět jeden expert z Řecka. Pořád říkám, že globalizace je vskutku skvělý vynález...
Západ slunce na hrázi Bezruče. Lepší než Kalousek, ne?       Ještě než se opřu do podruha Kalouska, musím vzpomenout jednoho nositele Nobelovy ceny míru za předloňský rok. On sice rozpoutal válku ve spojení s dalšími evropskými nulami, kterým teče do bot a preferencí a já pochopitelně věřím, že ne o ropu, ale o demokracii tady přece jde. Nicméně byl tady už jeden palestinec s nobelovkou v kapse, jehož krvavé počiny jsou rázem zapomenuty. Mám pachuť na hrdle, poáč napadení Libye (vyhlášení války) je napadením suverénního státu. My si pozvali rusáky prostřednictvím vlastních vládních pohunků, kteří to samozřejmě zapírají. Kdo ale pozval tuhle skvadru?
Zátiší. Raději to, než Kalouska a naši super vládu!       A teď ten Belzebub I. Ano, myslím ministra financí. Potřetí se ožral a zafabuloval. Tentokrát zkoušel své techtlemechtle na mediální mrdky a zapomněl, že mechtle ano, ale techtle? Nic proti, nemyslím si, že mediální mrdky jsou až příliš na úrovni (to si myslí jenom sami oni) a ve svém tažení coby "důležitého hlídače demokracie" zcela zapomněli, že Kalousek už takový jednoduše je. Jenže, když vyjednával o koalici s komouši, byl v podstatě zanedbatelnou nulou. Teď je mým nejvyšším sluhou na ministerstvu financí a opět zkouší ty svoje "notičky." A já mu vážně nevěřím. V podstatě degradoval práci celé vlády (no, dobře...) a vzhledem k tomu že Nečas se i tak zapíše jako největší tragéd na místě premiéra ČR, nepovažuji už tuhle vládu za svou. Už vůbec ne za přínos.
Olympia Park v Modřicích. Vendelín tohle má za barákem!       S vládou mám totiž ještě jeden problém: Vojenská policie si klidně udělá zátah na civilní firmu (teď bych se České televize vážně nerad zastával...) a ministr vnitra Vondra nepřijme žádnou zodpovědnost. Krátce po sobě již podruhé a pan Nezničitelný si může blahopřát. Hloupost? Nic jiného mne nenapadá. Vondra je vážně hloupý člověk. Drtí mne však, že vojáčci si můžou hrát kdykoli na vojáčky, kde chtějí. Prosím, na uzavřeném oddělení 17B či buzerplacu, kde mohou postřílet maximálně sami sebe, ať si dělají, co chtějí. Ale abych se bál, jestli mi doma udělá zátah jakákoli ochranka? Už městští kliftóni mne svými pravomocemi přivádějí k rozčilení. A ještě tohle? Copak můžeme čekat asi od Bárty??
Hospoda a pivovar v Rohově...       Říkáte si, že už stačilo politiky? Jenže mám ještě jeden problém: Ústavní soud. Banda neodvolatelných trafikantů nám tady už dost dlouho funguje jako třetí (a navíc nejvyšší) komora parlamentu. Jasně, začali si s tím politici sami, když začali donášet a práskat na kolegy. Jenže je nad chápání těchto trafikantů, aby pochopili, že mají přezkoumávat ústavnost ústavních zákonů? Nic víc!? Většina v parlamentu má skutečně možnost přehlasovat zbytek, pane Rychetský. Nechcete třeba podat vlastní návrh o rozpuštění ústavního soudu? Klidně se vymluvte na vážnou demenci. Je to nefunkční a nebezpečná instituce a jako jednu z mála věcí ji vyčítám Havlovi. Bohužel se najde vždy dost politických tragédů, kteří budou firmy Rychetský&spol senility využívat!
Tohle vážně nebrat! Už rok to neumí. Škoda...       A dost než mi praskne cévka:-) I po tak šíleném měsíci budu mít totiž i dobrý pocit. Jaro přišlo kousek dříve a s ním i potřeba jezdit. Hned, co to šlo, jsem vyrazil z města po pivovarech. Nejprve "na prajzkou," což je kraj za řekou Opavou a v jistém Rohově otevřeli vloni pivovar, a o den později pak na Lašsko, což je kraj Thájmsovním čtenářům více než povědomý svými pivovary v Kozlovicích, na Hukvaldech či ve Štramberku. Řekl jsem si, že půjde o docela dobrý vstup do sezóny. Nic jsem nepodcenil, start nepřepálil a odměnou mi byly čtyři stovky kilometrů za sedm dní.
Mikulov! Kúúúlna!!!       Když práce ve spojení s počasím nadělila poměrně rozsáhlou trilogii Brno-Mikulov-Uherské Hradiště, už jsem si vážně medil. Kromě těchto novinek je konečně hotová i jedna stařinka, na které jsem pracoval réměř celý rok. A nejen já! Expedice Alfa 1994 na mne dýchla slávou dávno zašlých časů a samozřejmě mládím a nezkušeností, která s ním souvisí. Když jsem Alfu94 začal psát, netušil jsem, že jsem tenkrát zápisky netvořil sám. Máte-li chuť, koukněte!
Mikulov se vážně povedl!       Mimochodem, proběhla po dlouhé době i jedna schůze SZKF (Nadporučík 37 Speciál) a protože na čepu nebyl v Klenbě právě ten správný výčepák, hledal Nadporučík nějakou jinou vhodnou hospodu s normálním pivem. Problém? Ano! Přes zimu se nám všude přímo nechutně rozlezl Ostravar a byli jsme rádi, že existují takové hospody jako U Vlka ve Sviňákově.
      A ještě jednu věc bych tady rád zmínil: Ohromně se mi ulevilo. Podařilo se nám totiž změnit rodinné vztahy a dotáhnout je do stavu, kdy z nich máme sami radost. Drobnost? Jak pro koho. Mně to obrovsky rozvázalo ruce a myslím si, že se tahle drobnost musela projevit i tady na stránkách. Inu, časy se mění a v tomhle březnu docela zásadně!

110329 Medvěd:-)


další březnové fotky
Povedený západ slunce u rybníku Bezruč v Jistebníku. Občas se jednoduše vyplatí posedět u pivka do soumraku, i když jsem věděl, že zadní kolo má defekt. První dvě fotky jsou z cesty od Staré Pily do Horní Lhoty a v záběru je Zátiší. Malebné údolí, kde končí ostravská tramvaj č.5 ..:-)
Zátiší. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče. Západ slunce na hrázi Bezruče.
Březen byl nakonec velmi bohatý na sbírku fotek. Kromě jiných jsme dorazili na poradu do Mikulova. Zámeček v podhradí nikdy nebude zámkem stejně jako myšlení majitelú. O to tady ale vážně nejde. Po létech stresů a infarktových porad, kdy jsme neměli na sebe čas, prošla akce, kterou si všichni obrovsky považují. Je moc fajn, že se vše vrací do starých dobrých kolejí...

sklípek v Mikulově
Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku... Sklípek v mikulovském Zámečku...
29.3.2011
Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec