<<<       duben 2011       >>>

FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í

chat

Akce roku 2011
Náš diář

Jarní Lašsko. Jarní Lašsko.
letem dubnem

Večer u Bezruče za Jistebníkem...       Už roky si říkám, že naši předkové při pojmenovávání měsíců (respektive počeštění názvů) neodvedli zrovna kvalitní práci. Když už už jsme se chtěli lišit od podstatného zbytku světa, chtělo nad vymýšlením názvů přeci jen posedět déle. Dobrá, leden společně s únorem celkem vyšel, ale co březen? Proboha, co je březí? Příroda je stále ještě buď pod sněhem nebo jen prostě šedivá. S výjimkou prvosenek a bledulí abys březost přírody pohledal. Vše marné. A to prý máme globální oteplování:-) Naopak duben se měl jmenovat květen. To už příroda pučí na plno a fantastickou vůní všude kolem bývám mile překvapen každým rokem. Navíc všechny stromy nejprve kvetou a teprve později postupně přes trsy květů začíná vylézat jejich listí. Tak v květnu klidně ten duben, i když za kamny zřejmě už dávno nebudem...:-)

Olomouc z vyhlídky na střechách svatého Mořice.       Tak tedy duben. Aprílovým žertíkem jsem se dostal z MNM do Olomouce a v jejím centru objevil fantastickou vyhlídku ve střechách kostela svatého Mořice. Jakto, že jsme ji již dříve neobjevili se Skoumalem? Přístupovou věží samotnou navíc vede dvojité točité schodiště (pro každý směr zvlášť), což je vychytávka hodná obdivu našich předků. Navíc obrazový klam, který schodiště vyvolává si nezadá s kdejakým bludištěm: "Kua, tak kde jsou ti lidi, co šli naproti...?" To byl začátek měsíce, který vyšel na maximum. První skutečně hřejivé paprsky slunce do zimou skřehlých zad na zahrádce kousek od Olomoucké Flóry si budu taky ještě dlouho pamatovat:-)
GONAP aneb Gorolia. Pohled od Velkého Polomu na sjezdovku Severka a obě Lomné pod ní.       Začátek dubna přinesl mimojiné i české hokejové finále, přičemž ono slovíčko české letos jaksi nesedí. Ve finále se objevil zaslouženě Třinec a s lehkostí sobě vlastní překvapivě hrající Vítkovice. Pohár po pátém utkání nakonec zůstal zaslouženě na Gorolii, protože Vítkovicím se Třinec převálcovat už nedařilo. Ale jejich čtvrtý vzájemný duel by měl být přiložen k tomu nejlepšímu, co se kdy u nás hrálo. V gorolských alejích bylo ještě týden pořádně nablito a dle ověřených zpráv přišla hokejová horečka i přes absenci digitální televize na celý GONAP. To jen, kdyby se někdo divil, že ve Werk aréně měli pořád vyprodáno:-)
Pivkovic omladina. Ája, Dája a vzadu Tobík. Malý Tomáš, kterého jsme zapíjeli, spinkal v kočáře o kousek vedle.       Společnou akci nás lidí, kteří spolu mluvíme, jsme opět nezažili. Já se musel rozhodnout, zda strávím velikonoce tradičně na Pecce nebo v Kopru u Pivků. Bylo to velmi nepříjemné rozhodování, kór když netradičně pozdní velikonoce slibovaly nádherné počasí. Zvítězil Kopr a tak blízká setkání jiného druhu nechávám na další měsíc. Oprávněně, poáč se chystá tradiční podzimní Oldřichovický dejchánek. Na druhou stranu, co se týče setkávání, jsme po novoročním fatálním výpadku komunikace si s Kufberkem právě v dubnu všechno vynahradili. Kufberek se stal vášnivým návštěvníkem slevomatů a díky tomu jsme se podívali i do podniků, kam by nás to nikdy předtím netáhlo...:-)
Kvetoucí alej třešní kousek za Dobroslavicemi směrem na Háj ve Slezsku.       A poslední věc, kterou se rozhodně musím pochlubit, je moje výkonnost. Pět stovek kilometrů za šest dní mi dalo vzpomenout na doby dávno zašlé slávy. Ani v jeden den však nešlo o nějaké tupé hltání kilometrů. Příroda Opičích hor lákala a jak víte, tady jde o slušný graf EKG. Celkově jsem za duben natočil přes tisícovku. Výsledek? Fantastická fyzička a žádný problém se spánkem. Večer jsem jako mimino...:-) A vidíte, nakonec se mi ta nechutná politika do dubna vůbec nevloudila, což je moc moc dobře. Stačily jedny Thájmsy, které byly takříkajíc o hovně...

110427
Pozn.: GONAP je Gorolski Park Narodowy a nachází se (stejně jako Gorolia) za Třincem v jablunkovských kopcích...

Medvěd:-)


další dubnové fotky
Alýš

Olomouc tady měla extra sólo v únoru i březnu. Zcela zaslouženě. Majinko jsem i m ístním rodákům ukázal, zač je toho barokní Olomouc loket. Odměny jsem se dočkal na apríla, kdy pro změnu mně ukázali, že jsou místa, o kterých nemám ani tušení. Co třeba taková věž kostela svatého Mořice. Dvojité točité schodiště jsem v životě zřejmě neviděl. Vystoupali jsme do kostelní věže a ještě ani tam jsme nebyli nejvýš. Až plochá střecha nám ukázala, že jsme správně. A přiznám se, že něco takového jsem ještě nic neviděl! Výhled z Muzea hudby? Či snad mrakodrapu u nádraží? Teprve tohle mi vzalo dech. A oprávněně!!!
Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!! Fantastická Aprílová Olomouc. FAO!!!

cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět cesta z města: Olomouc - Štramberk a zpět

Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky! Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky! Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky! Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky! Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky! Chvilka trvající snad dvě minuty. Ale přehrada v Brušperku se ukázala přesto fantasticky!

Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří. Jaro v Poodří.

Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko. Jarní Lašsko.
29.3.2011
Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec