FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       červen       >>>
chat

Akce roku 2013
Náš diář

letem měsícem
Peřeje na Ostravici.

Červen? Machna a její mopslík...

Black stuff irish pub. Nic víc:-) Červen 2013 snad nelze ani jinak začít. Dřela jako kůň, brala za to (pro nás normální) nepřiměřeně vysoké odměny a premiér se jí zastával, co to šlo. Přestože šlo o obyčejnou úřednici s extrémně přebujelým egem a (pro mne) minimální přitažlivostí. Machny fakt nerad:-) Dokázala svou hloupostí (vlastní sestra arogance, ne?) sestřelit dva generály z vojenské rozvědky (jejich blbost) a nakonec i samotného mopslíka, kterému sice rozklížila dokonale kariéru i rodinu, přesto s ní Nečas stále zůstává. Zřejmě na věky. Chápete to? Já ne. Jojo, bary mi dycinky šly. Chopper pub ve Vrútkách:-) Ke cti machny Nagyové budiž řečeno, že podle mne skutečně neudělala nic trestného. Jasný případ blbosti tzv. profi vojáků a její neukojená drzost. Nic více. Přiznám se, že už začínám s obavami sledovat řádění státního zástupce a úřadu proti korupci, neboť padají politické hlavy jedna za druhou, většinou jdou bručet do vazby a ti, kterých se korupce týká především (poáč právě oni kradli a mnohdy stále kradou naše peníze) se z Chorvatska drze smějí. Já vím, jsou to ubožáci, většinou ex-veksláci bez úrovně, jenže začínám být hodně nervózní z toho "ničeho," čím nás státní zástupce krmí. Představa, že na kmotry nedojde a zavírat se bude pouze za politické trafiky, je pro mne neskousnutelná. Byla by to obrovská blamáž zralá na likvidaci stavu zastupitelského, neb by se sami stali mafiány. Státní zástupci by podle mne totiž padli na úroveň exekutorů. Toho se dožít nechci a pevně doufám, že datum 13. června 2013 si nebudeme pamatovat právě pro tohle. To by byl skutečný velmi hluboký zářez do pažby demokracie...

Sraz, ehm, vlastně Čaj o páté:-)       Ale zpátky k sobě! Červen měl totiž kromě všeobecné naděje v lepší zítřky i mnoho dalších nadějných soukromých akciček. Počasí začátkem měsíce ještě mnoho nadějí nedával, ale v pátek sedmého už bylo všechno úplně jinak. Do České Třebové jsem vyrazil na Čaj o páté, což byl takový náš malý sraz/nesraz po pětadvaceti letech od prvního potkání se s/na SPŠŽ. Blbost říkáte? Asi i většina spolužáků uvažovala podobně. Ovšem výsledkem byl velmi příjemný komorní sraz v pivovaru u Faltuse. V pár lidech (pravda, Áčko nás jasně převálcovalo:-), ale s o to větší šanci k povykládání. Jasan, že byla.
Unikátní stojan a posezení na Rabštejně:-)       Už do Třebové jsem dojel na kole. Hlad po cyklistice u mne byl tou dobou mimořádný a "Čaj" se stal skvělou záminkou k jeho ukojení. A tak ze Zábřeha přes Moravskou Třebovou a Kozlov jsem se protáhl na sraz, abych z něj pro změnu vyrazil na Šumperk a o den později pak na Rabštejn, Rýmařov, Budišov a via Štramberk završil příjemné čtyřdenní cyklistické putování. Bike2Jeseníky. Počasí se střídalo, stejně jako má potřeba občas jezdit sám, občas v tandemu a především pořádně vyvětrat, protože, jak říkal Zipp: "...poáč je třeba!" Červnové dovolené jsem si moc oblíbil, byť tahle letošní byla vskutku miniaturní. Ale proč ne?
Lysá hora dobyt!       Přitom všem jsem se docela rozjezdil! Počasí přálo cyklistice i jiným letním sportům, takže o víkend později jsem už znovu v horách, tentokrát Beskydských a drtím sebe, kolo, Lysou horu, Šance, Smrček (dokonce hned dvakrát) a snad všechny malé pivovary, které v okolí jsou. A že se letos okotily: Kohútka, Beskydský pivovárek, Beskyd, Letohrádek a již známé Kozlovice, Vojkovice či Vratimov. Hodžu nevyjímaje. Vždyť bylo pekelné vedro a v takovém případě pitný režim neradno podceňovat! A tak v půlce měsíce mám na kontě konečně 3000 kilometrů. Oproti loňsku příšerná slabota, ale díky za ty dary!
Restaurace Smrček pod Smrčkem. Jeho svérázná výčepní je stále na svém místě:-)       O další víkend později už se přece jen malinko ochladilo, měl jsem emcy a přesto (nebo proto?) jsem jen tak vyrazil na silničku. Opět jsem se ji omluvil za všechna ta příkoří a ignoranci, poáč za necelé čtyři hodiny jsem měl stovku v nohou. A to jsem se protáhl znovu kusem Beskyd. Loňská forma se mi začala k mé velké radosti vracet. O dokonalém odpočinku z neustálého pracovního simulování nemluvě:-)
Jeden známý, pro nás již profláklý stanek.       A máme konec měsíce. Zeman oproti slibům společnost rozděluje a drtí silou, jmenuje vlastní vládu a poslanečtí bezradní mopslíci jsou úplně mimo. Za to my si soukromě užíváme v Olomouci dalšího z (h)řady Pivních festivalů. Opět proběhl na Korunní pevnůstce, leč lidí a pivovarů znatelně ubylo. I spiklenecká atmosféra, kterou jsem si tady vloni tolik vychvaloval, zmizela kamsi do zákulisí. Ba ne, tam byl přece Dušan, který nás jistil:-) Přesto jsme užili spousty zábavy u naší "zasedačky" či "zalehačky." Některé pivovary jsme si oblíbili (Morasvký Žižkov), na mnohé kapely zakřepčili a ve finále vše v neděli příslušně vyhodnotili. Díky všem jsem se v Olmíku znovu naprosto luxusně a kus téhle příjemné atmosféry s radostí ochutnal i Vendelín. Červen byl velmi povedený.

9.7.2013  medvěd:-)


Další hromada fotek.
Instagram
Pravidelný hit, aneb co přinesl instagram? Jojo, opět a zase to pivko! Ale, kde asi člověk fotí nejčastěji? Přece v nácestných občerstvovnách, ne?

Beskydský pivovárek na Ostravici. Vynikající pivo! Beskydský pivovárek na Ostravici. Vynikající pivo! Beskydský pivovárek na Ostravici. Vynikající pivo! Beskydský pivovárek na Ostravici. Vynikající pivo! Black Stuff Irish pub. Black Stuff Irish pub. Black Stuff Irish pub. Black Stuff Irish pub. Black Stuff Irish pub. Black Stuff Irish pub. Vratimovský Brabčák. Horší průměr, ale snaží se. Hukvaldské pivo. Ne všemu přijdu na chuť... Řetěz stavidla jezu ve Vyšních Lhotách. Koníček ve Vojkovicích. Pivovárek na Kohútce pod Malou Prašivou. Pivovárek na Kohútce pod Malou Prašivou. Pivovárek na Kohútce pod Malou Prašivou. Minipivovar Letohrádek. Silné pivo i architektura. Inu, Jurkovič. Minipivovar Letohrádek. Silné pivo i architektura. Inu, Jurkovič. Minipivovar Letohrádek. Silné pivo i architektura. Inu, Jurkovič. Lučina, vzpomínka na dávnou minulost:-) Lučina, vzpomínka na dávnou minulost:-) Lučina, vzpomínka na dávnou minulost:-) Lučina, vzpomínka na dávnou minulost:-) Beskydská Lysá hora. Beskydská Lysá hora. Beskydská Lysá hora. Maestro u Rašků v Klimkovicích. Jarní Olomouc. Jarní Olomouc. Výhled na Lysou horu z ndřejníku. Jeden z nejkrásnějších. Penzička... Přehrada Šance. Smrček. A jeho restaurace a její výsostně specifická šéfová:-) Smrček. A jeho restaurace a její výsostně specifická šéfová:-)
Peřeje na Ostravici
... ano, kdo kdy byl na Frýdlantě, měl by znát. Vypadají téměř pořád stejně a stále stejně blbě se fotí. Nejinak tomu bylo i v půlce června, kdy jsem se o pár fotek pokusil. Dneska už jsou až moc profláklé, protože cyklistická hájwej č. 46 (Těžký Češín - Vsetín) a 59 (Ostrava - Bílá) vedou v jejich bezprostředním okolí. Své kouzlo ale stejně neztratily:-)

Tady si majinko hraju s mobilem:-)

Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec