FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       duben       >>>
chat

Akce roku 2013
Náš diář

letem měsícem
Pramen řeky Odry. Poprvé se nebrodím bahnem. Ale...

Ale jo, nakonec to šlo:-)

Slepé rameno Odry na apríla. Dovedete si představit mé utrpění, když na Apríl přišla sněhová kalamita? Končily velikonoce, obvykle svátky přicházejícího jara, a Ostrava se širokým okolím byla pod hlubokým sněhem. Však jsem si jej taky užil a královsky se bavil. Ostatně velikonoce 2013 byly po dlouhé době pro mne nepeckoidní. Sto a jeden důvod jsem měl k tomu, proč na Pecku nejet. Ještě do dalšího pátku se teplota držela kolem nuly a mé krásné nové kolo úpělo schováno pod střechou bez jediné možnosti vyzkoušet, jak chutnají terény. Ostatně i 533 kilometrů začátkem měsíce byly fatálním propadem oproti loňského roku. Tak pójďmi hop na duben!

Kde být jinde než u dr. Ápala, ne?       Takže první víkend v dubnu. Až v neděli bylo přeci jen troštičku počasí na kolo. Neříkám, že by byla chuť i nálada na kolo vtrhnout do terénů, ale silnice už docela šly. Samozřejmě žádné velké akce jsem nerozjížděl. Přesto jsem chápal, že jsem se cyklisticky opět dostal do jiného levelu:-)
      Následný pobyt v Olomouci neměl rozhodně chybu! Vidět derniéru v Tramtárii byl zážitek sám o sobě. A vzhledem k tomu, že mám kamarády, kteří jej dokáží svou přítomností náležitě exkluzivním způsobem "opepřit," bavím se nad derniérou ve vzpomínkách ještě teď více než měsíc později. Říkám si, že bych občas mohl mít už nějaký rozum. Ale kde nic není... :-)
Opičí hory nad Přerovcem. Majinko jsem podcenil nedávnou sněhovou kalamitu:-)       A po Olomouci "to" začalo! V neděli 14. dubna jsem dal první letošní stovku. A to výletem do Hadamczykova. Podivný kraj s pivovarem U Komárků, který se jeho zákonitostem zcela vymyká a kam se obvykle dostanu jen jednou za sezónu. Oproti loňsku o měsíc později a při návratové sekvenci via "Opičí hory," které jsem podcenil, jsem se dva kilometry brodil sněhem. Inu, měl jsem si terény ještě na chvilku odpustit a dva týdny počkat:-)
Potštát. Libavá přijde za chvilku:-)       Během týdne pak na kontě přibyly další dvě (vícenež) stovky kilometrů. Především na trase Ostrava - pramen Odry - Olomouc, kdy počasí začalo být konečně příjemně jarní (byť pramen Odry byl stále obklopen metrem sněhu:-), nicméně naděje zlepšení podmínek tady byla. Zpáteční cesta do Ostravy se vinou deště nekonala, ale neděle už byla opět cyklistická. Kontrola přítomnosti rodičů na zahradě byla negativní, ale další stovka byla v kapse. A s ní i pocit, že nové kolo je vážně boží!
Řepařská drážka u Kolína.       A dále? Opět kolo! Ve středu začínala nedaleko koKolína velká pracovní porada a takový čas nemohu využít jinak než cyklisticky. Ubytování ve Vigvamu dýchlo nostalgií po jižní Moravě svými papírovými zdmi, ale Vigvam samotný neměl chybu. Stejně tak jako nedaleká řepařská drážka, se kterou parádně spolupracují. Ve spojení s prvním skutečně letním počasím, jsme si užili neuvěřitelný jarní čas. A bylo na čase, protože o den později jsme mířili více na západ.
Mahrsbrau v Bambergu s Bierhaxna na stole:-)       Totiž do Bambergu. Města pivařů a staromilců. Levné Bavorsko a báječné vzpomínky na něj. Tedy kromě počasí, které nám přeci jen nepřálo a na mé kraťasy bylo dost podzimně a vlezlo. Nicméně takový detail nám nemohl zkazit zážitek ze zájezdu, jehož náhodné příhody začaly kousek poté, co jsme v našem kvartetu spojili síly za Prahou. Třeba takové tlačení autobusu v Bavorsku, oblití medvěda kozlem (to se mi zase něco povedlo:-) či putování Bambergem a jeho bližším i širším okolím. Nene, tenhle zájezd se vážně povedl od začátku do konce.
      A po Bambergu? Počasí stále nic moc. Pro mne však dovolená. Relax dovolená v Olomouci. Budu s radostí vzpomínat na monolog s Alešem, který měl patřit vlastně mně (ohledně Bambergu) a nakonec jsem se nakonec ke slovu nedostal. Nebo třeba taky na setkání s člověkem, se kterým jsem byl podruhé v životě na pivu. Po osmnácti letech. Dost dobrý!

Takže jaký byl letos duben? Exkluzivní! Plný dokonalých zážitků, jiných setkání třetího druhu, pár nových přátelství a pro mne také poznání, jak se změnit. Snad by nebylo ani moc třeba, ale pozitivních inspirací nebylo zrovna málo. Dobří lidé a kamarádi jsou velmi dobrým darem, čehož si obrovsky vážím:-)

22.5.2013  medvěd:-)

Mahrsbrau v Bambergu.

Další hromada fotek.
... a zase ta Olomouc! I v dubnu jsem se v jejich křivolakých uličkách vyskytl hned několikrát. A nejen tam. Takový dr. Ápal (respektive jeho zdi) by mohl dlouho vykládat. Fotek vzniklo pochopitelně hned několik...
Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal. Olomoucký dr.Ápal.


Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec