FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       leden 2013       >>>
chat

Akce roku 2013
Náš diář

letem měsícem
Velcheštáse, und nach Tyrol...:-)

Lyže, Medvěd, LUSTI, Medvědín, Volejky, Alpáče, Laštovky, Olomouc a to vše několikrát dokola...

Martin, Michal, Charlie, Lenča, Volejka a medvěd. 39. Mámínkó, tátínků, zástávtéééé tůůůů prááááčkůůůůůůůůůůůůůůůůůů! Nemám jak jinak navázat na rok 2012, který chytil pro mne naprosto neuvěřitelný fičák. Fofr životní (jak jinak), fofr zážitků a fičák dobrých událostí. Až jsem se těšil, kdy konečně po silvestru zabrzdím. Jenomže to by mne Laštovky nesměly po vánocích místo na svah postavit na Stoh. Poprvé v lyžařské sezóně (ano, vidíte dobře), poprvé na mém novém LUSTÍ RCT 155 - only (jo, ještě pořád jsem se nezbláznil!) a nesměly by říct: "Jeď, hňupe!" Takže o přibrždění se rozhodně nejednalo a naopak jsem si říkal, že má-li být těžko na cvičišti, bude snad lehko na bojišti. Pozor, psáno s malými písmeny! A bylo. Napadá mne ještě jedno pořekadlo: Jak na Nový rok, tak po celý rok. No potěš!

Samé Listí, kam se podíváš!       Ano, ano! Nový rok nás nepřekvapil. Teda půlnoc ano, při hraní Soudruhu, nezlob se. Ale pak už vše vzalo svůj na Pecce U Karloj tradičně radikální spád. A jestliže já ulehl v rozpařené místnosti únavou v podstatě ihned, Charlie s Volejkou rozebírali výhradně pánské téma hladomoru v Somálsku až kamsi k brzkému ránu. Nebo tak nějak. Vstávání měli určitě těžší, ale welcome drink u lana pod Medvědínem je evidentně vrátil do hry:-)
      A byl to parádní Nový rok! Zaluštili jsme sjezdovku nevídaným způsobem, načež jsem byl navečer v Hradci Králové Volejkama vyplaven na nádraží jen proto, abych nečekaně skončil vlakmo v Olomouci. Takže tři mouchy jednou ranou? Jak se to vezme. Spokojenost ze mne jenom zářila! Rozhodně ne naposledy:-)
Co říct...       Týden jsme si my lyžníci dali od sebe pokoj. Vlastně skoro dva týdny, protože "až" třináctého jsme se sešli pod Medvědí horou na Medvěd baru u panáka v plastprogramu za 65 k medvědovým přirozeninám pozdvihli. Dráž než ve Špindlu, carramba! Ale bylo třeba vyzkoušet Kouty. Rozumíš? Kouty, tady! Za málo peněz slušná muzika a k tomu starší bratr Volejky. Na to, jak dlouho se známe, docela úspěch, že to tak dlouho vydržel:-) Volejky přijely obě dvě, stejně jako Laštovky a medvěd dorazil se Skoumalovic rodinkou, aby nakonec skončil? No ano, opět v Olomouci, kde (dejá-vu!) mne znovu z auta klopí Volejky. Pane jo, to je jízda! Sakra, v Olmíku se mi nějak moc líbí:-)
Hotelík na konci světa uprostřed Evropy:-)       Jenže to byl "pouze" konec povedeného víkendu. Ten osudný víkendový kvas totiž začal slušně v pátek. Tak, jak se patří, na Hotelíku na akci Medvěd, třicetdevěd. Sakafaka, poslední trojka na začátku. Co už. Vyjma prudícího Pivka povedená veselice, kde navíc na Hotelíku na konci světa někdo v osm jenom na chvilku zhasl. A najednou byla půlnoc. Což mi přiopomíná, že "Už je čas, soudruhu učiteli!" vrátit zapůjčenou mísu z Hotelíku, která znovu po roce posloužila coby dokonalý catering při jízdě via údolím potoka Porubky. Tentokrát bez ztráty jakékoli kytičky:-) Program pochopitelně pokračoval i v sobotu zabijačkovým zámkem v Zábřehu, odkud jsem vyprovodil pro jistotu kamarády až k vlaku jen proto, abych se s nimi mohl o necelý den později znovu potkat:-)
Karel s Karlem. Sám sobě si:-)       A je tady další víkend a také malé dejá-vu. Někdy v roce 1998 (tuším?) snad nebyl víkend, kdy bychom se my kluci a holky, co se spolu bavíme, neviděli na nějaké té akci. Tudíž jsme s CK Martin vyrazili další sobotu v šesti (včetně obou Laštovek) do Tyrol a Mayrhofenu, odkud jsme vyráželi LUŠTIT sjezdovky buďto do Penkenu nebo kousek dále na ledovec nad Hintertuxem, kde jsme se potkali (jak jinak!) letos potřetí i s Volejkama. Kua, to je jízda! A tak zatímco my lyžbovali celý týden od neděle do soboty (Volejky od čtvrtka do neděle), čas utíkal jako bláznivý. Nádherně utíkal. A já? Jako obvykle. Když se kdykoli letos vracím z lyží, nutně skončím v Olmíku. Je to vůbec možné?
      Aspoň konec ledna se mírně přibrzdil. Dal jsem si placený detox a dokoukal zbývající narozeninové Bondy ze sérii k jeho padesátce. Jinak dárek pro mne k posledním třicátinám od kamarádů. Inu, byl to neuvěřitelný nářez. Celý ten leden. A tak říkám znovu: mámínkó, tátínků, zástávté tůůů práááčkůůůůůůůůůůů!

4.2.2013  medvěd:-)

Pardoráma na Penken. Dámy a pánové, kua, kdo z vás to má? :-)

Další hromada fotek.

Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec