FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       únor bílý sílí pole, kámo vole!       >>>
chat

Akce roku 2013
Náš diář

letem měsícem

Únorová fyzická radost - nové přezkáče. Na pozadí je samozřejmě simulátor. Cukr a bič? Celej strejda Jindra. Aha, staronové medvědovo imáge! Máme za sebou měsíc ze suverénně nejmenším počtem slunečných dní. Ani jeden! Nemyslel jsem, že Hintertux či Penken, což bylo ještě v lednu, byly mé poslední slunečné dny na hodně dlouho. Poprvé na déle než pár minut vyrazilo slunce zpoza mraků až dneska, kdy píšeme poslední únorový den. A místo abych brouzdal sněhem na běžkách, zvykám své pozadí drsnému posedu svého fi:zika a pumpuju chybějící endorfiny z těla ven činností zhola nezimní. A poprvé se těším na čas, kdy začne příroda pučet, odetají zbytky sněhu a začnu drtit cyklistický tachometr nemalou silou, jak se sluší a patří. Ano, byl to hustý měsíc, ale naštěstí na depku mnoho času nebylo. A hlavně bylo kam zajet. Čímž logicky vzniklo i pár článků do Thájmsů. A také vyšly jedny Thájmsy, na které jsem tlačil silou, aby vůbec vyšly. Mám toho moc, jsem na to (skoro) sám. Jak říká klasik Bambulín:-)

Únorová Olomouc.       Takže teď zrovna sedím v hospůdce u brušperské přehrady, která je plná sněhu. Hospůdkovské "petry" jsou naštěstí plné sálavého dříví a je tady moc fajn. Tělo uvyká jinému drilu a mozek přemýšlí, jak popsat končící měsíc. Jak asi? Pozitivně. Proto začněme jednou smrtí: Viteček a včera. Velký učitel a výrazná tvář Háje ve Slezsku posledních padesáti let to má za sebou.
Orel nic nezvoral. Naopak!       A teď jinak: Olomouc! Jeden dlouhý víkend zkrášlený začátečním Dušano-Zuzkatým pátečním dejchánkem plném pochopení a laskavosti. Pak nápad na zájezd do Kroměříže a Černý Orel i s pozdějším Maxíkem. Dva místní pivovary, přičemž jeden činí full service zatímco druhý "jenom" vaří. A Kroměříž navíc vylepšuje v mých myšlenkách doposavad tragické skóre. Nenávist místa se překlopila v nadšení. Nejen díky géniu Locky, ale také atmosférou, kdy i ospalé město v sobotní večer propukne do víru velkoměsta. Klobouk dolů!
      A pak už nic než práce, dvoje běžky a simulace. Na pořadí záleží, poáč nepřicházet v určitém pořadí chytil by medvěd (potažmo člověk) nežádoucí depku. A tak zbývá už jen pár maličkostí, které hýbou zcela nezaslouženě mou hlavou. Tou první je vítězství Zlína v základní hokejové části a pak ten, který mne tam kdysi přivedl a jehož chování jsem přestal absolutně rozumět. Dříve než v únoru. Tak jej nechme spát:-)

28.2.2013  medvěd:-)


Další hromada fotek z února
Sviňákovský kolodvor večer. Chodím kolem něj pořád,z práce či do práce. Nebo pracovně. Jednoduše jako kolem všedních věcí. A tak málokdy člověka napadne přibalit s sebou i foťák. Výjimka potvrzující pravidlo a doklad schopností focení TG-1. Bez stativu:-)
Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor. Sviňákovský kolodvor.
... a sviňákovské mosty jsou némlich to samé. Večerní fotky už tady byly v prosinci, tak teď tady máme zase čas kousek po poledni:-)

Od Svinova do Zábřeha
... a nebo taky "z práce domů" by se mohla jmenovat následující série fotek. Vskutku mám to štěstí, že mezi Zábřehem a Svinovem (místní částí Dubí) není nic "než" Odra. A její okolí. S lužními lesy, tůněmi, regulovaným korytem hlavního toku a místy, které jen tak nikdo nezná. A přitom Rudná (jinak hlavní západo-východní spoj Ostravy) je tady všude kolem slyšet. Teď v zimě o to více, že není listí, které by její neutuchající rachot umírnilo. A jábyl hladov po fotkách. V tomhle předjaří, kdy ani slunce už dlouho nevylezlo, jsem jednoduše toužil po trochu sportu. A trochu focení:-)

Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry. Domů kolem řeky Odry.
Od Starých Výškovic na Honculu
Tahle místa zná každý ostravský cyklistický, běhací či inlajnový fanatik. Ale jen trochu jinak. V zimě tady obvykle vyrážíme jen pěšky a nebo ještě lépa na běžkách. Cesta mezi Starými Výškovicemi a silničním mostem přes Odru mezi Polankou a Starou Bělou je v létě fatálně přetížená. Každý tady spěchá a málokdo vnímá okolní krásy. Já obzvláště, poáč jde o nutný závěrečný opruz, kterému se rád vyhýbám. Ostatně, kdo má rád zácpy, že? Ale teď v zimě to je jiné kafe. Podobných zoufalců jako já mnoho nepotkáte. Ale fotit a koukat? Jo, tady? Tady jo! :-)

Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří. Poodří.

Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec