FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       září 2012       >>>
chat

Akce roku 2012
Náš diář

letem měsícem
D1 - via Moravice a západ slunce.

Prohibice, boj i láska, bojujeme za Kalóska! :-)

Nedaleko Kyjovic...:-) Ta jižní Morava... Září? Povídáte září? Tak to bych věděl náhodou naprosto přesně! Především všechno začalo na na první pohled zcela nevinné vinařské akci v Bořeticích. Hledali jsme burčák v Modrých horách pod tou Kraví. Tušíte závan vinných sklípků, vytáčení žárovek a kvalitního burčáku? Ok, přidejte ještě rozhlednu, Bořetice dole a Vrbici nahoře. K tomu luxusní letní počasí a pochopitelně nás: Účastníky zájezdu! Každý zkusil dojet po svých. Na kolech, fáčkovým antabusem i kolmo. Třeba. Jen česká pótrať mnoho žluťáků tentokrát nevydělala. Mou vinou. Vždyť je léto!

      Jasan, mluvím o prvním poprázdninovém víkendu. V Bořeticích jsem se ocitl (česky: limp bizkit...:-) pochopitelně náhodou. Vlastně omylem. Místo Kvittové tam byla Šrotová. Byť poďoba k nepoznání. A další. Jen místo rakety svírala s radostí a poctivě skleničku vína, jupí!
      A taky Květa! Dokonalá organizátorka času, neuchopitelná osůbka s potřebou vymýšlet pro lidi kolem sebe všechno. Kdykoli. Pardon, mula tentokrát nebyla, medvěd ano. Aspoň někdo: Dušan se Zuzkou, Peťan, Petra (Kvittová), Vítek. Stačí? Občas nás bylo jen pět, jako od Poláčka. Jenže bych zapomněl na Jardu, který by mi to dal pěkně sežrat. Květin manžel. A rozházet si to v penzionu ve Vikýřovicích? Sorry, na to nemam:-)
      Takže v neděli zpátky dodom. A až z Bělotína trapně vlakem. Mezitím vše v pedálech s maximální spokojeností, vždyť je podzim! Lítám v tom. Jen do úterka, poáč přilétá ségra. I s dvojčaty. Ségra je sice pravda, odtud. Ale malí Amíci jsou v Předlouží poprvé! Takže z Ruzyně jedeme povrchovou popravou pěkně až na Žlutý expres: "Emi, tady je Hrad, tam "prezident," tohle není Hudson, ale Vltava! Spokojenost dětí mne dostává stejně jako jejich schopnost naprosté neúnavnosti! Zatímco maminka se vidí v hají. Za chvilku! Měsíc pobytu amíků u nás začíná. Pohoda, I hope:-)
Aleš Spurný a Vítek Šoukal při štvanici na králíka...:-)       A do toho Štvanice na Králíka! Přiznám se, ještě jsem tam nebyl! Drtí mne, že řeku Moravu znám zezpod, ale od pramene nikoli. Zpět k vemenům! Výstup hustý, nekonečný a navzdory ostatním teprve odpoledne nahoru. Proč? To se Aleš jenom zapomněl už doma v Olomouci. Vše kompenzuje mula. Další zvyřátko v akci. A neuvěřitelně ukecané! Přesto, medvědi táhnou a muly mručí! WTF!!!??? :-O
To jsou ale divné koleje...:-)       Co dále? Týden v Ostravě. Skoro povinně:-) Serepes! Jde o situaci, kdy je třeba zmínit cyklistické výkony! Jsou, sakra jsou! Vyjímečné, kdy každým dnem překonávám mnoho předchozích (celkových) let. A 75kg! Plán splněn! Co dále? Co já vím? Snad lepčí kontrola nad alkoholem. To mne teprve čeká!
      Aha. Svatováclavské pivní slavnosti. Kolem zámku v Zábřehu pod Odrou. Mnoho malých pivovarů s těžkými navoněnými pivy. Někdy až zbytečně moc. Poprvé v akci Hodža se svými Hady. Naštěstí pro nás normální. Vynechávám spoustu zbytečně převoněných piv nahrazujících detox v právě probíhající prohibici. Pár dobrých vzorků tady přece jen nacházím. Ale počítat na prstech jedné ruky! Zklamání? Rýmařovský Excelent. Machrovat se může, ale třeba na to mít:-)

Velmi nezvyklá poštovní schránka u chaty Na Návrší..:-) Vida, měsíc skončil. Tipuji, že šlo o nejvirtuálnější září v mém životě. Cože? Říkáte jenom deset dní? Naprosto souhlasím! Jen můj cyklistický sčot byl byl snad výmluvnější: 8636. Bez vykroucení! Přidejte skoro dvoutýdenní prohibici, kterou na nás vymyslel Nečas (po slovensky Slota) se svou družinou, tragického ministra zdravotnictví Hegera s potřebou zlikvidovat (s jistotou vlastního věkového odstupu, ehm...) své vlastní jistoty stáří. A pak všeobecná blbost. Cože? Říkáte atentát na Klause? Schvaluji!!! Stejně jako jistý Ivan "Íčko" Langer říká, že SMS slouží k nasrání a nikoli k seriózní nabídce práce. To když tykadlový Smetana z Olomouce žádá (v rámci logiky věci) ex-offo Langera k obhajobě. Ten neuvěřitelný pohunek se na něj vážně vysral!
Ne, vážně, tohle zářý2012 se nadmíru povedlo. Doufám, že stejně jako Thájmsy No. 169, které tak nějak mimochodem vyšly. Jste snad proti? Ve frkotu dění až po více než měsíci. Neuvěřitelné! Doufám, že ne. Začnu vás totiž všechny vyzývat k reakcím. Nemám, rád ticho:-) Nebo jste snad se vším tím kolemjdoucím koloběhem spokojeni? Vážně?

3.10.2012
medvěd:-)


25. září a jeho fantastické ráno

Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo! Dobré ráno, Ostravo!

27. září: Via Moravica a Svatováclavské pivní slavnosti

Via Moravica. Naše sviňákovská továrna:-) Svatováclavské pivní slavnosti. Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-) Naše sviňákovská továrna:-)

Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec