FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       listopad 2012       >>>
chat

Akce roku 2012
Náš diář

letem měsícem
Štramberské pandoráma:-)

rychlý let už tak dost virtuálním měsícem

Tak nějak nádohou zrovna sedím v Přístavu na Balkáně. Ze stejného místa jsem letos psal snad několikrát. Poprvé třeba tehdy, kdy se jaro jen opatrně (jak vzpomínám) probouzelo a člověk potažmo medvěd netušil, co teprve přinese. Dneska je však situace zcela opačná. Cyklistická sezona zřejmě definitivně končí. Aspoň už tak dva dny meteorologové vyhrožují. Západ republiky je zřejmě pár hodin pod sněhem, v MNM mají mít "u muzea čtyři" někdy na večer a k nám na dálný východ celá ta zimní taškařice dorazí během zítřka. A zítřek? Je pátek! Víkend oproti končícímu měsíci naopak teprve začíná. Čas mi teď letí zcela neuvěřitelně a jsem rád, že mohu za letní sezónou s klidem bilancovat. Plán mám splněn: lehce přes 10000 kilometrů. Když jsem na Nový rok na svém silníčním (!!!) kole ukusoval první cyklistické kilometry, netušil jsem, že heslo "Jak na Nový rok, tak po celý rok," dojde dokonalého naplnění. Na bilanci celého roku si s klidem dám ještě měsíc. Snad i na Pecce bude chuť a nálada něco napsat. Teď pojďme konečně na listopad 2012. Do konce světa dle Kufberka zbývají přesně tři týdny:-)

O nové cyklistické hájweji mezi MOM a FM tady bude ještě řeč:-)       Jak jsem říjen skončil, listopad stejně načal. Totiž pohotovostí aneb emcí či placeným detoxem. První dva dny se cyklistika nekonala, ale o víkendu na novém sedle Fi:zik a s novým obutím (a řetězem...:-) jsem doma nevydržel. Na začátek listopadu bylo celkem fajn a zatímco v sobotu jsem zadělal na článek Cesta po MOM, o den později jsem se na kole protáhl až do Beskyd. Vlastně jsem ani nechtěl, jenže když se to kolo nějak samo rozjelo. A bylo k nezastavení:-) Na obou článcích teprve pracuji a jako ohříváček či lákadlo na další sezonu vyjde někdy po Novém roce.
Carramba!       Druhý listopadový víkend byl zcela jiný. Po dlouhých měsících jsem se viděl s Pivkem a vyrazili jsme na již tradiční Tour de Koridor. Celá Tour měla být zcela jiná. Na kolejích mezi MNM a MOM měl vyrazit třetí dopravce, leč nestalo se. Paštikář fatálně podcenil předpisy a náš hlavní plán měnící zažité postupy nevyšel. Tím sešlo i z návštěvy MNM. A když jsme měli rozbit hlavní plán, nebyl problém už vůbec žádný problém mne ukecat na tradiční zastávku v Perníkově nad Labem. Místní irskou hospodu se sPlzničkou za pětadvacet jsme tedy znovu neminuli. Naopak jsme netradičně minuli s klidem v srdci Brno. Tohle divnoměsto mi stačí fakt jen jednou za čas. A čas je delší než rok. Doufám:-) Naopak zcela mimo stanovená pravidla jsme pokračovali do olomouckého Dr.Ápala, kde se vyskytuji naopak poměrně často. S radostí. Novinkou na "Tour de K" byl i Peťan Blaťák v naší společnosti železničních fanatiků. A pak můj neplánovaný nocleh v Olmíku u Dušana. Inu, konstalace hvězd byla právě takto nastavena:-)
Pohoda zábřežského pivovaru:-)       V sobotu jsem se až k večeru přesunul z Olomouce přes továrnu do Jistebníka, kam jsem vyrazil pro změnu s Kufberkem na tradiční kapří hody. Úroveň tradičně upadá, takže sladkou tečkou se stalo zámecké pivo v zábřežském pivovaru. Ano, Kufberek je taky člen, kterého potkávám stále méně a tudíž témat je tradičně mnoho. Ženáči, vzbuďte se! Konec světa se přece blíží, ne?:-)
PZZ-EA km25.272 mezi Opavou a Velkými Hošticemi.       A pak jsem úspěšně lehl. Pocit ranní kocoviny byl krutě vystřídán jasným nachlazením, které jsem si nesl asi už od pátku. A to mne čekal mne velmi náročný týden. Jak je obvyklé, drahá dráha staví a buduje výhradně na podzim, kdy už bezpečně ví (jako každým rokem...), že zdroje tu jsou. Špidla hadr:-) Takže jsme se Skoumalem zregulovali jeden nový přejezd ve Velkých Hošticích u Opavy. A to je práce na čerstvém (teda, v rámci možností:-) vzduchu, kdy musí člověk být ready.
U Hodže.       A další víkend! Tentokrát jen v pátek na pivko u Hodže se Skoumalem a Kufberkem (aha, s tím naším společným ne-setkáváním to nebude asi tak horké:-) a Pavlem z Olmíka, jenž do Hodže zavítal poprvé. A třeba ne naposledy:-) Celý sváteční víkend (v sobotu bylo 17. listopadu) se nesl na tenisové vlně. Hráli jsme (přesněji Štěpánek s Berdychem:-) o Davis cup se Španěly a nezmínit tady fenomenální Štěpánkův úspěch v rozhodujícím posledním (!!!) nedělním zápase, byl bych tady za hlupáka a dokonalého ignoranta. Ano, tenisový hattrick máme doma! Navíc stý ročník Davis cupu a domácí prostředí se určitě bude dobře pamatovat. Bravo a klobouk smekám hodně hluboko! Na chvíli byla snad zapomněna i nekončící blbá nálada:-)
Opavské nástupiště ve Svinově.       O blbou náladu se nám naopak stará stará unavující garda v tzv. pravicové vládě. Z její původní osádky do dnešních dnů skoro nic nezbylo. Na konci měsíce zmizel a je zmizelej dokonce i Promopro Vondra. Vláda přežila vinou neuvěřitelného nečasova (toho pána už vážně odmítám psát s velkým písmenem na začátku) majstrštyku, kdy nejprve zmizeli neposlušní "rebelové" ODS z parlamentu, aby je nahradil odsouzený kolínský Pekárek. Tohle jméno asi za pár let pamatovat nebudeme. Naopak nezapomeneme na nečase, kterému se Pekárek hodil do krámu při hlasování o zachování důvěry vládě, aby se od něj o pouhý den později distancoval a hodil jej přes palubu supům z mediálních mrdek. To už Kalousek blekotal znovu cosi o morálce a nenašel se nikdo, kdo by mu jeho nevymáchanou tlamu rozbil. Přesto těžko tentokrát překoná nečase. Těžko najít v novodobých dějinách většího farizeje. Tímhle překonal nečas snad už i Pepánka Luxů. Sračky tečou všude po něm a on se ani nehne. Hrdě čelí, prý v zájmu státu a vyrovnanosti. Čeho? Chce se mi zvracet.
Nové mosty ve sviňákově.       Nedá mi nevrátit se ještě jedním odstavcem k politice. Kubice a jeho ouřadové na ministerstvu vnitra odstavili Bobo-Bobošíkovou, skorojaponce Okamuru a komunisti Vláďu Dlouhého, který to s námi chvíli po revoluci myslel stejně upřímně, jako později Standa Gross, z prezidentského klání. Ouřadové podle kubiceho notiček neuvěřitelně přepočítávali hlasy a odečetli dvakrát více než velí matematika krytá v zádech logikou. Zbabělé kubicovo chování, když vše vrcholilo a on nebyl, mne nutí dát jen velmi nerad pravdu Paroubkovi, jenž o obludnosti tohoto pána již dříve cosi mluvil. Fakt mne drtí, když nesmyslně vyloučí nějakého kandidáta na základě jednoho ze dvou možných právních výkladů. Naše společnost je vskutku nemocná, když je něco podobného možné. Ne, že bych jednoho ze zmíněné svaté trojice kandidátů volil, ale tenhle zářez neuvěřitelně smrdí. Kubiceho zpráva No.2?

Ale pojďme zpátky k životu! Ve čtvrtek 22. listopadu jsme se Skoumalem dooživovali přejezd a já ve stejný den s radostí vyrazil na kolo. A dorazil svých deset tisíc kilometrů. Paráda a pocit spokojenosti se pochopitelně dostavil. Teď se s radostí vrhnu do prosince, na jehož začátku mne čeká třeba i olomoucká PUNCHparáda a na jeho konci pak Silvestrovská Pecka. A pevně doufám, že poslední týden v roce už se budu pohybovat přes den výhradně na svazích špindláckého areálu. Listopad byl neuvěřitelně rychlý...

29.11.2012  medvěd:-)

Bunkr Křižovatka. Proč křižovatka? Tady začíná dvojitá obrana Opavy.

další listopadové fotky

Poslední aktualizace:
leden | únor | březen | duben | květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | listopad | prosinec