Lockay Medvěd Norsko Pecka Roháče pan Roman Svojanov Vaček (Alík)
Občasník všech, kteří ví 28. září 2003 ročník 4/2003 číslo 59a.
EDITORIAL No. 59

Medvěd, šéf a majitel myšlenky se svou sestrou Evou. Nazdar lidi!

Nestíhám, nestačím, tak aspoň takhle krátce. Včera jsme se vrátili s Pivrncovými z Tlumačova zpátky "na sever". Samozřejmě v pátek nemohl nebýt hokej a ten skutečně stál za pohled. Rychlá hra, zvraty a kdyby Homola pískal na obou stranách stejně, mohli jsme vyhrát. Škoda toho prodloužení. V hale si každopádně všichni hodně užívali.

Následovala oslava Pivrncových a Susedovic narozenin, kde jinde než v Tlumačově a na zahradě susedovic domu bylo veselo až do rána. Doufám, že se někdy urvu a celou akci pořádně popíšu, poáč stála za to (jen kdyby ten bolehlav odezněl kousek dříve;-)))

Zatím se mějte a vězte, že psaní mi už chybí, ale čas na něj taky.

Oslava v Tlumačově

Pátek 26. září byl dnem, kdy Vítkovice sehrály svůj první zápas se Zlínem. Pravda, ve vyrovnaném a nadmíru koukatelném utkání, nakonec v prodloužení vyhrály, ale to nám nemohlo zkazit dojem z celkově výborného hokeje. Jen stav rozhočích na českých extraligových ledech, kteří nejsou schopni pískat tak rychlou hru bez zbytečných excesů, dává tušit, že se blíží těžká bouře. My však po posledním hvizdu špatného rozhodčího sedáme na trajfl, který nás odváží do Otrokovic, odkud si nás dále odváží Sused svým poršákem Schade dále do Tlumačova, kde se pomalu, ale jistě rozjíždí nadmíru povedená oslava Pivrncových šestadvacátých narozenin...

HOKEJ
Sparta - Zlín 10:4
pátek 10. října
Hokejisté Sparty deklasovali Zlín

Jak říkal před začátkem zápasu Rudolf: "Závidím vám váš optimismus..." Zápas se Spartou měl být takovou pěknou tečkou za mým čtyřdenním pobytem v MNM. Možná už dopolední nehoda, kterou jsme s Ferencem "absolvovali" při příjezdu na Lukasovu chatu, naznačila, že dnes máme před sebou drsný den. Ovšem, že Medvědi odvedou až tak zoufalý výkon na ledové ploše Paegas arény, to netušil nikdo. Ze sparťanských fanoušků jsem navíc měl dojem, že skutečně nedokáží podpořit svůj tým, protože mnohem větší kulisu vytvářel od poloviny první třetiny, kdy teprve dorazil, kotel hostujícího mužstva...

Jednoznačným způsobem rozhodli hokejisté Sparty partii o druhou pozici v extraligové tabulce. I bez pěti hráčů základní sestavy Pražané rozdrtili Zlín 10:4 a dosáhli prvního dvouciferného vítězství v letošní sezoně. Po dvou brankách si připsali Jan Marek, Roman Šimíček, Gabriel Špilár a Jakub Šindel. Nejlepší kanonýr soutěže zlínský Jaroslav Balaštík se vůbec neprosadil, hostům nepomohlo ani dvojí střídání brankářů.
      Sparťané šli od počátku za svým cílem a lepší začátek si snad ani nemohli přát; na co sáhli, to jim vyšlo. Gólové hody načal brzy krátkým příklepem po spolupráci s Tomajkem kanonýr Marek, pojistku přidal o minutu a půl později za přispění nešťastné Noskovy teče Šimíček. Urostlého centra třetí řady zastihl zápas ve formě: ke dvěma brankám přidal i dvě přihrávky. Ideálně uvolnil mladého Šindela, pro něhož byl úspěšně zakončený nájezd premiérovým úspěchem v extralize, v prostřední části přidal syn mistra světa z roku 1985 další přesný zásah.
      Tři branky v rozmezí necelých šesti minut vyhnaly Altrichtera ze zlínské klece, avšak ani jeho náhradník Tuček se nenudil. Hned po několika sekundách pobytu na ledě se na něho řítil osamocený Ton, po o chvíli později už lovil puk ze své sítě. Zlínští působili bezradným dojmem, vyhlášený útok Balaštík, Leška, Veselý v porovnání s předchozími zápasy nebyli k poznání. Veselý si poseděl třikrát na trestné lavici, pak ve vyložené šanci jen orazítkoval horní tyčku Břízovy branky.
      Nervozita se přenesla i do osobních soubojů. Nejprve zamířil pod sprchy Jenáček, jenž krosčekoval zezadu po gólu se radujícího Šindela, po něm vyfasovali trest na pět minut a do konce zápasu také sparťan Hanzlík a hostující Zubíček za vzájemnou bitku. Nic však nemohlo zastavit gólový příděl domácích: poosmé se trefil Ton dokonce ve vlastním oslabení.
      Hosté dopili kalich hořkosti do dna; až v úplném závěru, kdy pozornost zadáků Sparty poněkud opadla, alespoň částečně zmírnili krutost prohry. Kvůli silné bolesti v tříslech musel znovu na střídačku brankář Altrichter a mladý Tuček trpěl až do závěrečné sirény. Přesto potupné desítce ale nakonec nezabránil.
      Hlasy trenérů po utkání:
      Alois Hadamczik (Sparta Praha): "Zápas jsme zvládli kombinačně, bruslením a také jsme proměňovali šance. Na druhou stranu jsou negativem zranění Kratěny a Srdínka, do konce utkání zase byli vyloučeni Výtisk s Hanzlíkem, takže jsme pak museli nasadit mladíky, kteří závěr trochu neunesli. Ublížili tak trochu Břízovi, ale s celkovým výsledkem a vývojem utkání jsme přesto nadmíru spokojeni. Další utkání nás čeká již zítra v Plzni, nastoupíme s tím, co bude k dispozici."
      Ernest Bokroš (Zlín): "O výsledku se rozhodlo v úvodních deseti minutách, za stavu 3:0 se zápas vyvíjel jasně v prospěch domácího klubu. Přišly přesilovky, museli jsme se devatenáct minut jen bránit a k vyloučení Jenáčka se Zubíčkem se nám navíc zranili Altrichter s Blaťákem. To všechno rovněž narušilo naši koncepci a nemohli jsme už pravidelně nasazovat čtyři útoky. V závěru jsme už jen stihli výsledek trochu přikrášlit."