PRVNÍ HOKEJ
Zlín - Opava 3:0 (1:0 1:0 1:0)
5. srpna 2003

      Těžko říct, jak se mohlo stát, že o prvním letošním hokeji, na který jsme spolu s Tlumačovákama zašli, nebyla v Thájmsech ani řádka. Možná je to tím, že běh dalších událostí byl ještě rychlejší a čas na psaní se už jednoduše nenašel. Po nedávné návštěvě prvního (už) Extraligového zápasu z Budějovicemi, se mi dostaly do rukou fotografie ze zápasu a bylo mi moc líto je jen tak nechat ležet. Jsou tady a s nimi i vzpomínka na neuvěřitelná tropická vedra, která se dala vydržet právě třeba v báječně od ledu vyklimatizované medvědí aréně ve Zlíně...

Opsáno:

      Hokejisté HC Hamé vstoupili vítězně do druhé fáze Českého poháru Tipsport Cup, když na svém ledě porazili v úvodním zápase čtvrtfinálové skupiny D prvoligový tým HC Slezan Opava 3:0 po třetinách 1:0, 1:0, 1:0. Střelecky se blýskl útočník Martin Jenáček, který zaznamenal dvě branky. Úspěšný zásah si připsal i Jaroslav Balaštík.
      Zlínští trenéři Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík nasadili do hry kompletní tři pětky včetně všech letních posil. Na ledě se neobjevil pouze kapitán mužstva Miroslav Okál, který si lehce při tréninku natáhl úpon a trenéři jej nechali odpočívat. Zápas se vyznačoval všemi znaky úvodního přípravného duelu sezony. Domácí hokejisté v každé části postupně zvyšovali svůj náskok. Prvoligový protivník se na dostřel brankáře Igora Murína a později jeho náhradníka Petra Tučka dostával jen sporadicky. Tuček se objevil na ledě od druhé třetiny, neboť Murín si lehce natáhl sval. Trenéři nechtěli riskovat jeho případné zranění před turnajem ve Zvolenu.
      Na soupisce HC Hamé se objevili dvě nové tváře - obránce Jakub Grof z Karlových Varů a útočník Lukáš Sedláček z Olomouce. Na jejich adresu Ernest Bokroš uvedl: "Jsou zde na výkonnostním testu. Hráči čtrnáct dní v kuse tvrdě trénovali a těšili na se zápas. Nechtěl jsem hráče ze základní sestavy nechat na střídačce, Grof a Sedláček dostanou určitě příležitost na Slovensku." Trenér Bokroš předpokládá, že všech šestnáct přípravných zápasů odehraje na tři pětky. "Zbylí hráči, kteří nehráli, si jdou zápas odjezdit na kole."
      Dvěma brankami se zaskvěl osmadvacetiletý útočník HC Hamé Martin Jenáček. "Zápas byl těžší než jsem předpokládal. Hráči Opavy velmi dobře bruslili a odehráli jsme těžké utkání. První branka z mé strany byla klasická dorážka, kdy jsem do toho plácnul a brankáři kotouč propadl mezi nohami. Při druhé jsem se snažil clonit před brankářem a puk se od mé nohy odrazil na Šlupinu. Měl jsem i hodně štěstí," uvedl Jenáček. Na adresu dosavadní přípravy na ledě řekl: "První měsíc na ledě po letní dovolené je vždy fyzicky velmi náročný, což platilo především letos. Máme před sebou ještě hodně přípravných zápasů. Srpen bude velmi těžký." Na úvodní přípravný zápas přišlo poměrně hodně fanoušků a Zimní stadion Ludka Cajky ve Zlíně se slušně zaplnil. "Atmosféra nás příjemně překvapila. Fandové byli zvědaví na nové hráče a vytvořili velmi příjemnou kulisu," uzavřel Jenáček.
Branky a nahrávky: 10. min Jenáček, 32. Balaštík (Mokrejš), 51. Jenáček (D. Nosek, Zubíček). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:6 (Barinka, Veselý, Mokrejš - Vosátko, Lukáč, Slupina, Luděk Lhotský, Tomáš Lhotský, Lenár). Bez využití. Diváci: 1 150.
Sestava HC Hamé: Murín (21. min Tuček) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Vlach, Mokrejš - Weissmann, M. Čech, Jenáček - Sedláček. Trenéři: Bokroš, ing. Stuchlík.
Sestava HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Prokop, Lukáč, Vosátko, Vnenk, Ručka - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Tomáš Lhotský, Lenár, Luděk Lhotský - Horný, Harazim, Suchánek. Trenéři: Chalupa, Doboš.

Zdroj: Hokej.zlín.cz


14.09.03 md;-)))


Šup nahoru!