Tlumačov II. aneb Susedovy a Pivrncovy narozeniny
pátek 26. září 2003

Pátek 26. září byl dnem, kdy Vítkovice sehrály svůj první zápas se Zlínem. Pravda, ve vyrovnaném a nadmíru koukatelném utkání, nakonec v prodloužení vyhrály, ale to nám nemohlo zkazit dojem z celkově výborného hokeje. Jen stav rozhočích na českých extraligových ledech, kteří nejsou schopni pískat tak rychlou hru bez zbytečných excesů, dává tušit, že se blíží těžká bouře. My však po posledním hvizdu špatného rozhodčího sedáme na trajfl, který nás odváží do Otrokovic, odkud si nás dále odváží Sused svým poršákem Schade dále do Tlumačova, kde se pomalu, ale jistě rozjíždí nadmíru povedená oslava Pivrncových šestadvacátých narozenin...

Narozeniny

... po příjezdu všech účastníků k Susedovi na zahradu dochází k předání zbývajících darů. Některé byly totiž předány již před hokejem (jako byly například dres a malé upomínkové předměty), nyní přichází čas na narozeninové dorty a další "prkotiny". To už propuká báječná zábavka včetně bojofky, při které se plní mnohé úkoly k pobavení všech přítomných (tedy aspoň většiny...). O průběhu noci jsou však vzpomínky většinou mlhavé a v mém případě dokonce i uspané.
      K sobotnímu vstávání přichází až po poledni, neboť někteří účastníci se nám propařili až k osmé hodině ranní. O výtečný snídaňooběd se postarala Kačenka a po něm všichni pozůstalí postupně nabírají síly k dalšímu životu. Tu pod pergolou, tu na pergole, každý dle libosti. Cestou na nádraží potkáváme na jeho rohu kouzelného strýčka s výtečným burčákem, kterého jsme dostali okoštovat (a jenž byl zároveň důmyslným zdrojem pozdějších medvědových střevních potíží...). Před odjezdem pak ještě odcházíme na zřejmě poslední letošní posezení na zahrádce a pak už jen přichází k přetěžkému loučení s Tlumačáky na jejich místním kolodvoru. Ach, jak těžko se odtud odjíždí. Asi všichni však budeme mít na co vzpomínat. Jak na oslavách bylo nakonec můžete kouknou vpravo. Máme po dlouhé době spoustu fotek!

Opsáno odjinud:

Zlín - Vítkovice
4:5pp (1:1, 1:2, 2:1)
pátek 26. září
Na výhru nestačil ani Balaštíkův hattrick

Zápas pětihvězdičkové úrovně musel doslova nadchnout utěšeně zaplněné ochozy zlínského stadionu. Hosté byli důrazní před brankovištěm a když ve 49. minutě zvýšili své vedení na 4:2, zdálo se, že je rozhodnuto. Zlínští pak ale na ledě rozpoutali doslova peklo a dokázali stav vyrovnat. Třešničku na dort v podobě gólu v prodloužení pak měli na dosah ruky opět domácí, ale místo přesilovkového gólu do Trvajovy klece se zápasová zápletka rozmotala na opačné straně kluziště.
      Prvních deset minut byl jasně lepší Zlín, pak chvíli zlobili hosté, aby závěr třetiny patřil opět týmu s medvědem na prsou. Skóre otevřela přesilovková souhra Leška - Balaštík, díky které druhý jmenovaný nechytatelnou ranou překonal Trvaje. Vítkovice vyrovnaly z první nebezpečné akce, když Altrichter vyrazil puk k Irglovi a ten už věděl, jak rozjásat sektor ostravských fanoušků. Po sérii vyloučených stála za zmínku závěrečná zlínská přesilovka, v níž Vlach směřoval puk na Barinku, toho ale pohlídaly Trvajovy betony.
      Druhá třetina se Zlínu povedla pramálo. Vítkovičtí podnikali rychlé výpady před Altrichtra a po zásluze získali dvoubrankové vedení. Ve 28. minutě Tomášek a v čase 36:00 Burger dokázali rozsvítit červené světlo na jižní straně stadionu. A to mezitím mohl skórovat ještě Hubáček, ale v krkolomné situaci netrefil prázdnou bránu. Domácí vrátil do zápasu Semanův faul a následný kolotoč před Trvajem. Vše ukončila až precizní spolupráce prvního útoku. Balaštík - 2:3.
      Na úvod poslední části předvedl skvělé sólo až před Trvaje obránce Blaťák. Vyrovnání pak viselo ve vzduchu při další zlínské početní výhodě, ale zahřmělo na opačné straně. Tomášek tečoval nenápadnou střelu Černoška a hosté vedli opět o dva góly. Za pár chvil už bylo vše zase jinak. Čech s ledovým klidem předložil před Trvaje Barinkovi a kotouč s trochou štěstí doklopýtal až na místo určení. Osm minut před koncem Vítkovičtí předvedli po závaru před svým gólmanem dva ukázkové krosčeky zezadu, sudí Homola ale překvapil všechny přítomné vyloučením v poměru 1:2 - za Zlín usedl Veselý, hosty reprezentovali Krayzel s Černoškem. Zdravě nazlobení Zlínští to vzali za správný konec a místo pěstí udeřili brankově. Hamrlíkovu ránu Trvaj ještě vytěsnil, pak už se jen smutně ohlédl za projektilem Balaštíka, který uzavřel svůj hattrick. Oba týmy ještě podnikly několik smělých výpadů, s blížícím se klaksonem už ale nechtěl nikdo riskovat ztrátu vybojovaného bodu.
      Po minutě prodloužení uháněl na branku Vítkovic Okál, byl faulován a domácím se tak naskytla skvělá šance k ukončení zápasu. Po marném obléhání trojice Ostravanů s Trvajem v čele se puk dostal až k Chmelířovi, který si návrat z trestné lavice okořenil slastným pocitem ze vstřelení "zlatého gólu".
Ohlasy trenérů:
      Ernest Bokroš (Zlín):
      "Dnešní zápas byl soubojem našich hráčů s brankářem Trvajem. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, ale neustále jsme naráželi na vítkovického gólmana. Jsem rád, že jsme dokázali stáhnout dvoubrankový náskok. Z tohoto pohledu můžeme být s bodem spokojeni."
      Ladislav Svozil (Vítkovice):
      "Zlín nás v první třetině dostal pod tlak a byl lepší. Naštěstí jsme postupně srovnali krok a vytvořili si dostatečné vedení. Za stavu 4:2 jsme měli zápas dovést do vítězného konce. Přestože jsme se připravovali se na hru v oslabení, dali nám domácí v početní výhodě tři góly a potvrdili, že přesilovky opravdu umí."

Zdroj: Hokej.zlín.cz

01icon.jpg(7 kb) 02icon.jpg(7 kb) 03icon.jpg(7 kb) 04icon.jpg(7 kb) 05icon.jpg(7 kb) 06icon.jpg(7 kb) 07icon.jpg(7 kb) 08icon.jpg(7 kb) 09icon.jpg(7 kb) 10icon.jpg(7 kb) 12icon.jpg(7 kb) 13icon.jpg(7 kb) 141icon.jpg(7 kb) 15icon.jpg(7 kb) 16icon.jpg(7 kb) 17icon.jpg(7 kb) 18icon.jpg(7 kb) 19icon.jpg(7 kb) 21icon.jpg(7 kb) 22icon.jpg(7 kb) 23icon.jpg(7 kb) 24icon.jpg(7 kb) 25icon.jpg(7 kb) 26icon.jpg(7 kb) 27icon.jpg(7 kb) 28icon.jpg(7 kb) 29icon.jpg(7 kb) 30icon.jpg(7 kb) 31icon.jpg(7 kb) 31icon.jpg(7 kb)