FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       OAMF Trutnov 87-13       >>>
chat

Akce roku 2013
Náš diář


v noci ze čtvrtka 15. na neděli 18. (možná až na pondělí 19.) srpence

Zvadlo? OAMF? Nezvadlo!

OAMF Trutnov 87-12. ... a opět (zcela vyjímečně!) Na Bojišti. Počítám-li dobře, trutnovský fesťák se nám pokouší odstěhovat už sedmým rokem. A pořád se mu (naštěstí!) nechce. Soráč, ve Volanově - věřím - má své prenatální kořeny. Ale nesmrdí tam ta močůvka ještě dnes? Vztah / nevztah mezi Geronimem Věchetem a bledými tvářemi z uvajthauzu je stále stejný. Občas situaci hroti jedna, tu druhá strana. Obyčejní místní lidé však moc dobře vědí, že jen jeden srpnový víkend přináší město neuvěřitelnou reklamu. Jinak tady pes doslova chcíp a marně s tím může cokoli dělat třeba i bronzový Krakonoš na náměstí. Nebýt OAMF, pochybuji, že by Trutnov někdo dneska znal. Ani Pakul najust a zprotestu vybudovaný tupými bledými tvářemi z OV KSČ (jinak příšerného jakešovského Bílého domu) s tím nic neudělá. Věchet je vskutku obtížista od přirození. Snad i pro jeho urputnost fesťák stále kvete, byť oba jeho hlavní guruové už jsou na onom světě. Bohužel šli předloni až příliš rychle za sebou.

Hlavně klídek a pohoda.       Pomalu a jistě smazávám rozdíl v počtu ročníků, kdy jsem o Trutnově nic netušil a kdy se pravidelně účastním. Za dva roky si budeme fifty fifty. Nesmějte se. Stejně jako ostravské Kolosy jde i tady o jasnou srdcovku. Těžko byste jinde hledali nekomerční festival. Navíc s atmosférou, kterou dokáže prudit občas jenom tupost Geronimova a jeho ochranky. Jinak tady funguje vše roztomilým samospádem. Nezřídka narazí pozorný návštěvník na happening, jehož se s klidem může sám zúčastnit. Blízká setkání jiného druhu tomu říkám. A nevyhledávám je, poáč by šlo o marnou snahu. Tady totiž všechno přichází zcela spontánně. A vo tom to je!
Proč dva obojky? Prý moc podvádíme, Achjo, Věchete...       Takže opět a znovu (zaplaťpámbů) i letos sraz na Bojišti! Místo zjizjevé lidským nezájmem a blbostí na pár dní ožije, aby se předvedlo v předem netušených kulisách. Hlavní stage nemá u nás nikde konkurenci! Ano, letní kino leckde existuje (stejně jako tady v podstatě v troskách), ale nikde jinde nikoho nenapadlo podobný program, kdy i Krakonošovi poskakují pokličky, uspořádat. Kotlíkáři ze sPlzně (Lochotína) či Náměšti na Hané odpustí, ale tady se hraje úplně jinak. A to tady klidně jako předkapela Kornů vystoupí Jirka Schmitzer. Bez prdele! Taky třeba:-)
Vendelínův jaguárek. Fór, který u Pakulu vyšel:-)       Improvizace je zde posvátné slovo, o kterém se nehovoří a jen díky němu tady na Bojišti vše pluje ve svých dobře vyjetých a taky zcela anarchistických kolejích, odkud dokáže návštěvníka vytáhnout jedině blbá ochranka. Věřím, že stejně jako kdysi Věchet zatočil s Kjušovicema, zatočí letos i s podobnou nadrženou agenturou jako vloni. A vše bude naprosto v pořádku.
      Přehled hlavních hvězd (záměrně pomíjím nás, poáč si člověk potažmo medvěd už připadá jako inventář...:-) bude postupně přicházet během jarních a letních měsíců. K jedné zásadní změně u mne a Zippa dochází. Jsme rozežraní pohodlím, takže nepohodlí stanové vystřídáme jistotou kamenných zdí. Doufám, že u Kopeckých. Ostatní zůstávají dle svých slov drsoni a neopustí areál benzinky pod Bojištěm. Přeji, aby to nebyl stejný boj jako vloni. Ten to rozsek:-)

Tak co? Jedete s námi? Bude to jízda!

28. únor 2013
Budu se těšit! medvěd:-)


další fotky z akce?
Budou, jářku, budou...!
Poslední aktualizace: