FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í
<<<       předvánoční Štramberk       >>>
chat

Akce roku 2012
Náš diář


16. prosince 2012
Já vím. Moc dobře vím! Štramberk se tady na stránkách objevuje poměrně často. Ale které místo ne? Pojďme na chvíli odpočinout od Olomouce, která se táhne celým prosincem před koncem světa, který nakonec vinou ruského ministra pro mimořádné události nenastal. Někteří z vás už víte, poáč zvoníte, že velké množství dárků "počias vianočných sviatkov" jsem pořizoval přímo pod Trúbou. Tam je obchůdek se suvenýry, kde jednoduše umí. První pokus mi nevyšel. Záměr? Možná. V pondělí v zimě jednoduše do Štramberku nelezte. Vše je zavřeno. Úplně vše. Včetně pivováru, takže pak můžete skončit stejně jako já při nepovedeném prvním ataku na Trúbu o necelý týden dříve. Nedaleko štramberského nádraží:-)

      Druhý pokus byl mnohonásobně úspěšnější! Atack (97.7fm, pamatujete?) na Trúbu jsem podnikl v první adventní neděli a uspěl jsem. Všiml jsem si, že i sympatický a na první pohled zcela nehybný maník v suvenýrech u Dr. Hrstky je zvyklý na vše. Takže ani má fatální decimace kovářských výrobků jej nepřekvapila. Naopak byl rád. Navíc i spokojen, stejně jako já se svým nákupem. Věděl jsem, že zbytek lze "poladit" v rámci olomoucké Punchparády na Horním náměstí.
      Nic z toho však nevysvětluje množství přiložených fotek. Ona (vlastně druhá!) adventní neděla byla totiž neuvěřitelně na Štramberku ponurá. Zataženo, bez sněhu, teplota kolem bodu mrazu. Na první pocit opruz. Mé nadšení novým foťákem mi však jasně říkalo, že je třeba zkoušet a střílet. Střílet pořád. A všude kolem. Pokud možno s nasazeným rybím okem. Vznikaly fotky, které jsem předem netušil. Stejně jako jsem nevěděl, jak všelijak lze valalašský betlém alias Štramberk v rybím oku ohnout. Odjížděl jsem naprosto nadšen.

9. ledna 2012
medvěd:-)


další fotky z akce
Poslední aktualizace: