<<<       PZZ-RE km7,209 Dolní Benešov       >>>

FREEDLAND.cz
W E B    P R O    T Y,    K T E Ř Í    V Í

chat

Akce roku 2011
Náš diář

čtvrtek 27. října 2011

PZZ-RE km 7,209 v pohledu od Benešova do místní části Morávka.       Den před státním svátkem, tj. ve čtvrtek 27. října 2011 bylo na trati Hlučín - Opava východ aktivováno nové přejezdové zabezpečovací zařízení v km 7,209. Zařízení je vybaveno dvěma výstražníky bez doplňových závor. Přejezd je typově označen jako PZZ-RE. Ovládací prvky jsou vytvořeny bez dalších závislostí počítači náprav typu Frauscher. Prvním vlakem, který jel "na ostro" přes zmíněný přejezd, byl vlak Os 13429 vedený jednotkou Regionova, který byl vinou nutného vedení na příkaz Op o pár minut zpožděn a přejezdem projel v 18:11. Tím byl zahájen normální provoz zařízení.

PZZ-RE km 7,209 směrem k Opavě.       Místní komunikace, díky níž bylo rozhodnuto o vybudování přejezdu, spojuje pomocí ulice Pod Moravcem a Moravec (za přejezdem) Dolní Benešov s místní částí Morávka. Část komunikace v Benešově prochází zástavbou, naopak za tratí tvoří komunikaci příjemná alej. Doposud byl přejezd zabezpečen pouze výstražnými kríži.
      V době aktivace přejezdového zařízení nebyly ještě ukončeny všechny stavební práce na samotném přejezdu. Byl položen kompletně nový svršek včetně koleje S49, chybělo však ještě vlastní zakrytování koleje. Chybělo také na výstražnících nové značení Pxxxx.
PZZ-RE km 7,209 směrem k Hlučínu.       Spouštěcí obvody přejezdu nezasahují do žádné okolní dopravny a nejsou tedy zřízeny další dodatečné úvazky. Byla promarněna šance zřídit "dvojpřejezd" s vedlejším vzdáleným cca 150m v ulici Bolatické, který je nyní vybaven klasickým zařízením VÚD. Umístění přejezdového domku se přímo k této stavbě nabízelo. Ušetřeno mohlo být i na společných spouštěcích bodech.
      Přejezdové světelené zabezpečovací zařízení je typu PZZ-RE. Jako zdroj slouží systém UPSTAR AR230-24-20, baterie jsou uloženy v "lednici" bez klimatizace. Jako diagnostické zařízuení je zde zřízen REMOTE98, kterým je vybavena celá trať Kravaře-Hlučín. Rozhledové poměry jsou slušné, na přejezdu se komunikace kolmo kříží s železnicí. Nejbližší dům je vzdálen cca 80m.

medvěd:-)


Zbytek fotek...
Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. Dolní Benešov na kraji večera. 27.10.2011
Poslední aktualizace: