Poslední Free´d´land
15. až 17. prosince

- účastníci -
Jana/SK
LeV
Marčella
Fünf
Kufberek
Manťas
medvěd
Skoumí
Vaček
Zipp
      V posledním víkendu před posledními Vánocemi v tomto tisíciletí proběhnul již předem avizovaný "Poslední" Free´d´land. Asi pro všechny zúčastněné byla snad i tato akce příjemným přibrzděním nebo pozastavením ve shonu, který vládne před Vánocemi všude kolem nás. Kdo TAM všechno byl? Akce byla krásně komorní a včetně organizátorů si ji snad užili všechny tyto dámy a pánové. Konkrétní jména se dočtete na konci této stránky. Dohromady nás bylo deset lidiček a malým zklamáním byla neúčast Žilinské sekce. Přátelé, je snad nějaká jiná akce, která je vám vzdálenostně blíže?

Jak poslední.free-d-land probíhal?

- pátek -

      První se v opevněném areálu Českých drah objevili pánové Kufberek a Medvěd. Bezpečně máme zjištěno, že to bylo v pátek kolem druhé hodiny odpolední. Přířítili se stříbrným šípem Opel Corsa 1.2 16V / 55kW zapůjčeným medvědovými rodičemi (Děkujeme!), napěchovaným od střechy až po podlahu potravinami, sudem Gambrinusu, elektronikou se zvukovými konzervami a "zapůjčenými" repro systémy Unitra 2x20 VA. (Touto cestou se omlouvají nejmenovanému Vendelínovi za násilné odvlečení jeho majetku.)
      Okamžitě po příjezdu se pustili do přípravy zvukové aparatury (Medvěd) a jídla pro hladové krky (Kufberek). Malou katastrofou pro oba pány (a štěstím pro ostatní!) bylo to, že špatně zařídili čepovadlo alias pípu k sudu, kterýžto se tak pouze chladil. A to až do příjezdu přátel z Čech.
      Prvními "návštěvníky" byli Jana/Sk a Skoumi, kteří se objevili po čtvrté hodině odpolední. Návštěvníci v uvozovkách proto, že Skoumal měl původně být taky jedním z organizátorů. I přes toto Skoumiho fatální zklamání mu funkce tiskového mluvčího zůstala a plně si ji užil:-))) Kolem šesté hodiny již byl Sojový pes verze 7.02, 7.03, 7.04 a 7.05 hotov a všichni přítomní se mohli vrhnout do očekávání příjezdu posledních dnešních účastníků.
Člověče, napij se potřetí: zleva medvěd, Lenka, Manťas, Marčella a Skoumí       Po osmé hodině večerní se v bráně areálu objevil Prassat plný prasat a hlavně dlouho očekávaná pípa, zapůjčená kamarádem Barasem. Ne, že by přítomným lidem neudělala radost posádka vozu, ale zcela nezakrytě je mnohem více zajímalo čepovadlo, poáč zásoby lahváčů již dávno došly. Jak se laskavý čtenář zajisté dovtípil, zmíněnou posádku tvořili pánové Fünf, Vaček a Zipp.

- kufjerek -

      I přes značnou únavu všech účastníků započala v pozdních pátečně-večerních hodinách zábavná soutěžní hra "Kufjerek," která je obdobou televizního kufru. (Pozor! Nezaměňovat s Kufberkem!!!) Měla tři soutěžní kola:
      - v prvním soutěžním kole zvolený hráč vysvětloval význam vylosovaného slova. Příslušné slovo pak vyhrál ten hráč, který jej poznal jako první,
      - ve druhém kole se předváděla pomocí čehokoliv a hlavně pomocí pantomimy slovesa a děje (Slovo pantomima jsem hledal půl hodiny v své hlavě! Pozn.autora.) ,
      - a v kole třetím došlo na všeobecné znalosti z různých oborů lidské činnosti, tzv. quizz. Vítěz opět získal slovo.
      Ze slov nasbíraných pak společnými silami soutěžících vznikla věta, která se již týkala následné sobotní bojofky. Vítězem a zároveň majitelem trička se stal Fünf. Dále už zábava měla nevázaný charakter.

- sobotní švédské stoly a bojofka -

Sobotní švédský stůl připravený Kufberkem byl skvělý       Při sobotním probuzení byla pro takřka všechny zúčastněné překvapením snídaně v podobě prohýbajících se švédských stolů. Zásluhu na nich měl především Kufberek, který šel spát jako poslední a to až po přípravě snídaně, za což mu patří dík. Ostatně, Kufberek se zhostil všech úkolů, kterými byl pověřen, velmi úspěšně.
      Hned dalším jeho činem bylo vytýčení indícií na bojofku, které již dělal ve spolupráci s přijezživší Marčellou. Do sychravého počasí se nám po pravdě moc nechtělo. Udeřila zima, ze které (až na pár nešťastlivců) snad radost neměl nikdo.
Fünf již poněkud znaven       Soutěžící se s úspěchem doluštili až do hospody Na Borové, kde bylo zamýšleno první zahřívací odpočinutí. Leč vinou zdlouhavých luštěnin a díky příjezdu Duracell oficial car (LeV & Manťas) se z prvního stalo zároveň i zastavení předposlední.
      Vítězem a nejproduktivnějším hráčem se stal opět Fünf, který převzal na kopci za kostelíkem cenu. Prudičem akce se naopak stal Zipp a nutno podotknout, že zaslouženě. Odměnou pro ostatní byl mimojiné i krásný výhled na Beskydy a ótravskou aglomeraci při sešeřívání. S vypětím posledních sil jsme se přesunuli zpět na základnu. Těsně před základnou se k nám připojil pes, který sice nebyl sójový, ale byl roztomilý a tak jsme ho vzali sebou.

- sobotní večer s upraveným Kufjerkem -

Člověče, napij se poprvé: zleva Marčella, Skoumí, Jana/SK a medvěd       Sobotní večer byl věnován upravenému "Kufjerku" a následně dobře rozjeté hře "Člověče, napij sa!" Hrací pole opět doznalo jistých doplňků a změn. Vítězem se stal pan Vaček. Opět také zabodovali Marčella&Kufberek, kteří připravili obložené veky pro hladové krky. Zábava rozhodně nevázla a nejvytrvalejší z nás doběhli chlastací maraton ke třetí hodině ranní.

- konečná aneb neděle -

      Neděle byla již tradičně odpočinková. Po "švédské" snídani se houfně rozjel čtenářský a počůvací kroužek. Jana/Sk nás předčasně opustila kolem osmé hodiny ranní. Ostatní, včetně onoho nesójového, ale milého psa, jsme zůstali do poledních hodin, kdy odjel Prassat a jeho posádka. Zbývající členové se pustili do úklidu a opět uvedli základnu do lepšího stavu než byla před naším příjezdem, což už je taková pěkná tradice. Děkujeme všem! Zejména pak LVu a Marčelle.
Člověče, napij se podruhé: zleva Marčella, Skoumí, medvěd a Lenka       Po druhé odpolední jsme si už všichni pokynuli na rozloučenou a rozjeli se každý ke svému domovu. Bohužel onoho nesójového, ale milého psa jsme museli s velkou lítostí zanechat na místě. Tak skončil poslední Free´d´land v tomto tisíciletí.

      Poslední free-d-land byl zvláštní. Zvláštní tím, že byl až přeorganizovaný a snažil se napodobit Svojanov. Koneckonců, účelem bylo, aby účastníci právě na tento free-d-land nezapomněli. Vždyť byl přeci poslední! (V tomto tisíciletí.) Pro připomenutí něco málo fotek. A musíme nekriticky přiznat:


Líbil se nám!!!

-md-


Úplně nahoru Klikni na mapu a otevře se ti zvětšený náhled