VELKÁ ÚPA (Sněžka)
8. až 10.prosince

aneb
čtvrtstoletí páry Kačenky a Jeliho.

- úvod -

      Jak se stalo začátkem roku 2001 tradicí (tedy v době, kdy vycházely Thájmsy velmi obsáhlé a my neměli ještě tu správnou koncepci rozvoje webu) přebíráme článek o konání akcí přímo z Frýdlantských Thájmsů a lehce je poupravujeme. očtete se tady v globále totéž, co tenkrát přinesly Thájmsy, ale máte aspoň výhodu, že se nemusíte předlouze hrabat v archivu...

- páteční noc a sobotní den -

      Ve druhém prosincovém víkendu proběhla na tzv. Chlumecké chatě ve Velké Úpě u Pece pod Sněžkou oslava čtvrtstoletí páry Kačenky a Jeliho, na které se dále sešli tito přátelé: Barča, Dita, LeV, Romanka, Čárlí, Konvísek, Manťas, Medvěd, Milan a Míra.
      Úvodní pátečně sobotního paření se náš zpravodaj neúčastnil a tak se musíme spolehnout na pamět ostatních, kteří se po malých peripetiích, způsobených Kačenčiným vrozeným smyslem pro orientaci, sešli na chatě před půlnocí. Pařba to byla skvělá a trvala do brzkých ranních hodin. Vinou neotevřených okenic se fšem dobře spinkalo až do sobotního poledne, kdy se většina "pařmenů" odebrala na krátkou tůru směrem na Sněžku. Vinou pozdního odchodu z chaty se ale nakonec cílem cesty staly Růžohorky, respektive chata na nich.
      To už mezitím Medvěd dorazil (obohacen o vyjímečný edvenčr - musel si zakoupit jízdenku do vlaku na trať mezi Trutnovem a Svobodou nad Úpou) do Velké Úpy, kde na něj čekal Konvísek. Po obědě ve "fantastické" hospodě Ural (smažák za skvělých 93Kč!!!) společně zdolali náročné stoupání k chatě, kterou hlídala Barča.

- sobotní oslava -

      "Tůraři" se vrátili s procházky po šesté večerní a to už mohlo propuknout bujaré oslavování. A taky propuklo! Po nasycení hladových krků a předání dárků oslavencům se osazenstvo bavilo u společenských her až hluboko do popůlnočního času. Pivo a fšelijaké další "liguére" tekly proudem. Jeli dostal svůj první mobilní telefon a měl z něj obrovskou radost.

- Tour de Sněžka Y2k -

      Už večer Medvěd "vyhrožoval" účastníkům akce, že bude ráno vstávat a vyrazí na Sněžku. Nikdo mu nevěřil. (Po pravdě řečeno, ani on sám sobě.) Po zaspání (v ožralosti si zapomněl nastavit budík), vstával po deváté a uvažoval, zda vyrazit či nikoli. Nakonec se do "Expedice Sněžka Y2k" přidali ještě Jeli a Míra. Ve třech se to přeci jen mnohem lépe táhne!
      Počasí výstupu na nejvyšší horu Čechů moc nepřálo. Nárazový vítr a mlha. I přesto mohla Expedice po sdolání nechutných schodů do nebe (doslova!) v 11:34 ohlásit dobytí vrcholu z české Poštovny. Pro Medvěda to byl o to silnější zážitek, poáč stanul na vrcholu Sněžky poprvé v životě a v to, že vystoupí na Sněžku ještě v tomto tisíciletí, už příliš nevěřil. I zpáteční cesta dala členům Expedice pořádně zabrat. Na Chlumecké chatě se hladoví expedníci objevili po první hodině odpolední.
      Úklid chaty trval do třetí odpolední a to už se "pařmeni" začali přesunovat ke svým benzinovým či naftovým přemisťovadlům dolů do Úpy, kde se rozloučili a považovali tuto akci za skončenou. Akce to byla skvělá, ač místy těžce virtuální a bohužel blesková.

-md-


Šup k odkazům!