Frýdlant 96
22. až 24. listopadu

- pozvánka -

Tohle je přední část pozvánky...

... a takhle vypadá její zadní část.

Všimněte si, jak jsme rázně vyšlápli: Zleva Vlado, Fünf, Cecyl, Mišpulín, Námořník, Vaček, Kufberek, Zipp a Lockay. První odpočinutí bylo na Borové. Zleva se sluní: Bobo, Fünf a Vlado. V pozadí Zetor. Zastavení u nejmenovaného pařezu: Medvěd, Bobo a Vlado koukají po okolí.

     V době, kdy internet byl už zcela běžným a fungujícím dopravním prostředkem na velké vzdálenosti tak maximálně v Silicon Valley, kdy v Britském království byl pomalejší a méně spolehlivější než vlaky našich drah, u nás "TO" bylo výstřelkem maximálně tak studentů vysokých škol a elity novodobých zbohatlíků, a kdy v jelcinově carství se vedly vášnivé diskuze akorát tak v anarchistických kroužcích, tak tehdy koncem podzimu roku 1996 zazářil ve světle našeho přetechnizovaného světa poprvé Frýdlant. (Tehdy psáno ještě takto.) Přesné datum se nám kupodivu dochovalo společně s pozvánkou: 22. až 24. listopadu.

Jaký byl Frýdlant96?

Lysou horu tentokrát dobyli: Bobo, Zipp, Vlado, Fünf, Medvěd, Kufberek, Vaček.       Frýdlant96 byl takový nový, drobátko rozcuchaný. Koneckonců jako každé dítě. Ještě nevěděl, co může od světa čekat a naopak svět čekat od něj. Byl jen nutnou reakcí na o něco málo starší a dnes už legendární (poáč mrtvou) AKCI "Bystřička." Všichni, my zúčastnění, máme tuto AKCI uloženu hluboko ve svých paměťových buňkách. Ale zpátky k Frýdlantu96.....
      Také byl první Frýdlant ještě hodně takový vysokoškolský. Stále platilo heslo: "...pokračovat v započaté cestě!" A pak ještě jedno: "Bez bab!" Ono to druhé heslo nebylo zase tak fatální, poáč právě cesta za ženskýma byl taky důvod, proč se podobné akce pořádaly a pořádají.
      Z doby, kdy byl pořádán "náš" první Frýdlant, neexistují v podstatě žádné písemné záznamy. Vzali jsme si na pomoc zežloutlé fotografie a hned se nám leccos objasnilo. Začátky jsou skromné a tak můžeme napsat kompletní seznam zúčastněných:

Kufberek      Fünf      Bobo      Vaček      Vlado      Zipp      Mates      Medvěd

      Připadá vám to málo? Tehdy to bylo tak akorát. Byli jsme mladí a životem neotřelí. Dokonce jsme i sportovali! Jak jinak se dá nazvat výkon, při kterém jsme zdolali úspěšně nejvyšší vrchol Beskyd - Lysou horu (1323 m.n.m.)? Ale ano, samozřejmě! Velkým lákadlem pro nás byla vidina vrcholové restaurace s mocnou přitažlivostí Gé.
     Byl to tenkrát krásný čas. Kráčel pomalu a my si stačili vychutnat každou chvíli vyměřenou pro tuto AKCI. I počasí nás nezklamalo. Sluníčko nás provázelo celým sobotním dnem při výšlapu na Lysou horu. Až při zpáteční cestě se nám ztratilo u hospody U Veličků, kde jsme se nemohli nezastavit. Po návratu následovala příjemná sauna a večer společenské bavení se nad Člověčem, nezlob se! A neděle? Ani náhodou hektická a odjezdová! Pobyli jsme až do páté hodiny odpolední, kdy z Frýdlantu odjíždí vlaky až na kraj světa.


Zpět nahoru!